Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 11 sie, 2016 |

Z władzą nie wygramy

W ramach planowania przestrzennego dla miasta Mosina, w Urzędzie Miejskim, w dniach od 27 lipca do 18 sierpnia br. wyłożono projekt planu zagospodarowania przestrzennego – MPZP dla ul. Wawrzyniaka i Łaziennej. Mieszkańcy mogą składać do projektu tego planu uwagi w terminie do 2 września br.

Jak zauważają osoby, które potrafią czytać takie dokumenty, założenia planu dla ulicy Wawrzyniaka, Rzecznej i Mostowej oznaczonych symbolem 2MN/U, na pozór wyglądają bardziej rygorystycznie niż ustalone już wcześniej dla drugiej strony ul. Wawrzyniaka.

Jednak, jeżeli założenia tego projektu planu przyporządkujemy do konkretnej działki, to okazuje się, że pośród malutkich domków jednorodzinnych (od strony kanału) może powstać budynek o powierzchni 1400 m2 użytkowych, z podziemnym garażem, częścią usługową na parterze budynku – 490 m2 po obrysie budynku i 490 m2 na mieszkania na pierwszym piętrze.

Dodając do tego płaski dach, otrzymujemy budynek 2,5 razy większy od przykładowego budynku eskulap-premium, znajdującego się na drugiej stronie ulicy. Ten fakt wynika z procentowego zapisu powierzchni zabudowy w stosunku do wielkości działki. Mowa tu o działce, którą w ub. roku nabył właściciel przychodni lekarskiej Medicompleks. Działka o powierzchni przeszło 1400 m2 daje mu możliwość wybudowania dwukondygnacyjnej przychodni, co zresztą nie jest w Mosinie tajemnicą, bowiem zamiar budowy takiego obiektu już kilka miesięcy temu potwierdził on sam i władze Mosiny.

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ulicy Wawrzyniaka i ulicy Łaziennej w Mosinie.

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ulicy Wawrzyniaka i ulicy Łaziennej w Mosinie.

Mieszkańcy ul. Wawrzyniaka nie chcą takiej inwestycji, tym bardziej, że spowoduje to z pewnością spadek wartości nieruchomości, zwłaszcza tych sąsiadujących z działką, na której ma powstać nowa przychodnia.

Podkreślają fakt, że właściciel Medicompleksu może liczyć na przychylność władz Mosiny, bowiem zanim został właścicielem nieruchomości (mały dom z działką 1400 m. kw. pod numerem 4, gdzie zamierza wybudować nową przychodnię), o takiej perspektywie nikt nie słyszał. Ponadto mieszkańcy zastanawiają się jak to jest, że: „Medicompleks zajmuje budynek na przychodnię przy Dworcowej, pomimo że Gmina już dawno wypowiedziała spółce umowę. Wygląda na to, że nikomu to nie przeszkadza – Gmina powołuje się na fakt, że sprawa toczy się w sądzie, a firma czuje się upoważniona do korzystania z mienia Gminy bezumownie. Z władzą nie wygramy” stwierdzają mieszkańcy, ale zapowiadają też, że będą protestować przeciwko takiej inwestycji. (red.)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj