Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 18 maj, 2016 | 1 Komentarz

Poznajemy Kraje UE w Puszczykowie

W środę, 11 maja 2016 roku dzieci z klas 0-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie wzięły udział w konkursie „Poznajemy Kraje Unii Europejskiej 2016”. W ramach imprezy uczniowie prezentowali piosenki i tańce regionalne.

Poznajemy Kraje Unii Europejskiej 2016

Każda klasa przygotowywała także stoisko z eksponatami związanymi z wylosowanym krajem Unii Europejskiej. Olbrzymią atrakcją okazała się degustacja potraw regionalnych, która zaraz po obejrzeniu występów towarzyszyła “zwiedzaniu” poszczególnych krajów. Przy oglądaniu poszczególnych wystaw, uczniowie zbierali w książeczkach podróży pieczątki potwierdzające wyprawę do konkretnego państwa. Kto chciał mógł mieć przystawiane stempelki na ręce. Dużą rolę w przygotowaniach odegrali rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu lokalnych smakołyków, dekoracji i strojów dla małych artystów. To była świetna lekcja dzięki, której uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji o krajach Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że ta wiedza zostanie im na długo w pamięci.

piosenki i tańce regionalne w SP Puszczykowo

piosenki i tańce regionalne w SP Puszczykowo

wystawa regionalna - Hiszpania

wystawa regionalna – Hiszpania

Polska - produkty regionalne

Polska – produkty i potrawy regionalne

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Ala
    środa, 18 maj, 2016, 23:08:56 |

    Bardzo fajna zabawa, a orzeł na chlebie jest zrobiony z soli? Ładnie to wygląda.

Skomentuj