Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | środa, 22 cze, 2016 |

Pożyczka przez Internet w 15 minut – jak to działa?

Możliwość otrzymania środków z pożyczki już w kwadrans jest zawsze kusząca, jednak w praktyce nie każdy skorzysta z tak szybko z uruchomionych środków. Aby zrozumieć dlaczego, warto poznać zasady, które rządzą udzielaniem pożyczek przez Internet.

Piętnastominutowy czas realizacji dotyczy okresu od zaakceptowania wniosku kredytowego i jego potwierdzenia do chwili wpłynięcia środków na konto pożyczkobiorcy. Zwykle jednak procedura weryfikacji wniosku i jego potwierdzenia (najczęściej w czasie rozmowy telefonicznej) trwa około godziny do jednego dnia roboczego. Im więcej czasu zajmuje, tym mniej atrakcyjne jest 15 minut, ale wiele firm pożyczkowych jest w stanie przynajmniej część wniosków rozpatrzeć i potwierdzić w kilka do kilkunastu minut. Realny czas oczekiwania na pieniądze może więc wynieść niewiele ponad pół godziny.

pieniądze banknoty

Aby można było skorzystać z szybkiej wypłaty, zarówno bank pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy muszą udostępniać swoim klientom dostęp do przelewów błyskawicznych (wykonywanych poza typowymi sesjami Elixir). Jest to warunek niezbędny i choć Polska jest krajem europejskim, w którym przelewy błyskawiczne są dostępne najpowszechniej, to jednak nie we wszystkich bankach. Jeśli choć jeden z banków, niezależnie od tego, czy to bank pożyczkodawcy, czy pożyczkobiorcy, nie obsługuje przelewów błyskawicznych, to wówczas czas oczekiwania na środki z pożyczki online się wydłuży – gotówka zostanie przekazana zwyczajnymi sesjami Elixir, a godziny operacji będą zgodne z tymi, jakie bank przedstawia swoim klientom.

W niektórych firmach pożyczkowych wypłata błyskawiczna jest tylko opcją, a nie normą. Wprawdzie takich pożyczkodawców nie ma wielu, ale jednak – niekiedy to klient musi zadecydować, czy chce otrzymać pieniądze błyskawicznie, czy poczekać dzień lub dwa. Oczywiście nadal musi być spełniony poprzednio omówiony warunek.

Dlaczego nie wszystkie pożyczki mogą być wypłacone błyskawicznie i dlaczego nie zawsze należy tego chcieć?

Pytanie jest nieco podchwytliwe, bo przecież zawsze im szybciej, tym lepiej – tak by się mogło wydawać, ale tak wcale nie jest. Czasem wnioski pożyczkowe wymagają rozpatrzenia bardziej szczegółowego niż tylko rozpoznanie dokonane przez prosty program komputerowy. Wtedy cała procedura związana z udzieleniem pożyczki przez Internet się wydłuża, a zresztą nie wszystkim pożyczkodawcom zależy na błyskawicznym czasie rozpatrzenia wniosku. To dlatego, że dokładna weryfikacja potencjalnych pożyczkobiorców wprawdzie zajmuje więcej czasu, ale pozwala firmom pożyczkowym odsiać niewiarygodnych klientów, a więc zmniejszyć ryzyko udzielenia pożyczki osobie, która jej nie spłaci. Tutaj już sprawa jest jasna – mniejsze ryzyko, mniejsze koszty, a więc czasem za dodatkowy dzień czekania można dostać tańszą pożyczkę. Oczywiście nie warto tego z góry zakładać, bo oferty można i trzeba porównywać. Jeśli chodzi o pożyczki przez Internet w 15 minut, można skorzystać ze strony Get-Money.pl. Czas i pieniądz są tu wymienne – szybka wypłata jest zawsze atutem, ale nie powinno to być podstawowe kryterium wyboru oferty firmy pożyczkowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.7/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo