Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Jacek Sobota | środa, 20 kw., 2016 |

Prognoza zachęcająca do ukrycia się pod kołdrą

Wracają przymrozki. Będzie nawet 7 stopni poniżej zera. Gdzie?

W ostatnim czasie przymrozków było bardzo mało, ale pogoda wyraźnie chce to nadrobić, zwłaszcza, że do zimnych ogrodników został jeszcze miesiąc. Najbliższe noce i poranki lekki mróz przynieść mogą w całym kraju. Gdzie będzie on największy?

Do Polski napływa chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego znad Grenlandii, Islandii, a wkrótce także znad Skandynawii, która w połączeniu z przejaśnieniami i rozpogodzeniami przyniesie nam przymrozki.

W drugiej połowie tygodnia oraz w pierwszej połowie przyszłego tygodnia przymrozki spodziewane są prawie w całym kraju. Pojawiać się będą jednak tylko w nocy i o poranku. Najniższych temperatur spodziewamy się w okolicach wschodu słońca, a więc między godziną 5:00 a 6:00.

Początkowo przymrozki pojawią się w regionach północnych, a na przełomie tego i przyszłego tygodnia już w całej Polsce. Spodziewamy się spadków temperatury na wysokości 2 metrów nad powierzchnią gruntu przeważnie do minus 1-3 stopni (lokalnie do minus 5 stopni), a przy gruncie do minus 5 stopni (lokalnie do minus 7 stopni).

Największe spadki temperatury spodziewane są na wschodnim Pomorzu, Kujawach, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i północnym Mazowszu oraz na terenach podgórskich, zwłaszcza w kotlinach (tzw. mrozowiskach).

Najniższe temperatury będą występować przy rozpogodzeniach, a najmniejsze przy pochmurnym niebie i opadach. Przejściowo w godzinach nocnych i porannych mogą miejscami występować opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, gradu oraz śniegu, zwłaszcza na wyżej położonych obszarach. Śnieg spodziewany jest przede wszystkim na Kaszubach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.3/10 (Głosujących: 13)
Napisano przez Jacek Sobota opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Jacek Sobota

Kapitan żeglugi wielkiej zawsze "pochłonięty" morzem i wszystkim co z tym związane. Autor wielu publikacji związanych z polską żeglugą morską oraz ekspert w dziedzinie prognozowania pogody.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo