Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Jacek Sobota | środa, 20 kwi, 2016 |

Prognoza zachęcająca do ukrycia się pod kołdrą

Wracają przymrozki. Będzie nawet 7 stopni poniżej zera. Gdzie? W ostatnim czasie przymrozków było bardzo mało, ale pogoda wyraźnie chce to nadrobić, zwłaszcza, że do zimnych ogrodników został jeszcze miesiąc. Najbliższe noce i poranki lekki mróz przynieść mogą w całym kraju. Gdzie będzie on największy?

Do Polski napływa chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego znad Grenlandii, Islandii, a wkrótce także znad Skandynawii, która w połączeniu z przejaśnieniami i rozpogodzeniami przyniesie nam przymrozki.

W drugiej połowie tygodnia oraz w pierwszej połowie przyszłego tygodnia przymrozki spodziewane są prawie w całym kraju. Pojawiać się będą jednak tylko w nocy i o poranku. Najniższych temperatur spodziewamy się w okolicach wschodu słońca, a więc między godziną 5:00 a 6:00.

Początkowo przymrozki pojawią się w regionach północnych, a na przełomie tego i przyszłego tygodnia już w całej Polsce. Spodziewamy się spadków temperatury na wysokości 2 metrów nad powierzchnią gruntu przeważnie do minus 1-3 stopni (lokalnie do minus 5 stopni), a przy gruncie do minus 5 stopni (lokalnie do minus 7 stopni).

Największe spadki temperatury spodziewane są na wschodnim Pomorzu, Kujawach, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i północnym Mazowszu oraz na terenach podgórskich, zwłaszcza w kotlinach (tzw. mrozowiskach).

Najniższe temperatury będą występować przy rozpogodzeniach, a najmniejsze przy pochmurnym niebie i opadach. Przejściowo w godzinach nocnych i porannych mogą miejscami występować opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, gradu oraz śniegu, zwłaszcza na wyżej położonych obszarach. Śnieg spodziewany jest przede wszystkim na Kaszubach.

Napisano przez Jacek Sobota opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Jacek Sobota

Kapitan żeglugi wielkiej zawsze "pochłonięty" morzem i wszystkim co z tym związane. Autor wielu publikacji związanych z polską żeglugą morską oraz ekspert w dziedzinie prognozowania pogody.

Skomentuj