Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | środa, 14 wrz, 2016 |

Kolorowy słoń w Mosinie

We wtorek, 13 września br., na targowisku w Mosinie odbył się spektakl dla dzieci pt. „Elmer – słoń w kratkę”, a zaraz po nim – warsztaty teatralne dla najmłodszych.

Na mosińskim Zielonym Rynku zgromadziła się spora widownia, złożona w dużej mierze z przedszkolaków i trochę starszych dzieci, by wspólnie śledzić przygody kolorowego słonia – Elmera i jego przyjaciół. Główny bohater jest inny od otoczenia (bo kto widział słonia w kratkę?), jednak przez swoją otwartość, radość i autentyczność zjednuje sobie sympatię najmłodszych i tym samym zdobywa przyjaciół.

Mosińskie targowisko zmieniło się w prawdziwy teatr (Zielony rynek)

Mosińskie targowisko zmieniło się w prawdziwy teatr

Przedstawienie przygotowane zostało w formie interaktywnej, aktorzy zapraszali dzieci do udziału w poszczególnych scenkach, a publiczność reagowała niezwykle żywiołowo. Świat przeżyć bohatera bajki jest bowiem bardzo podobny do tego, w którym żyją najmłodsi. Śledząc przygody słonia dzieci uczą się tolerancji, otwartości na drugiego człowieka oraz przekonują się, że świat jest ciekawy i wart poznawania go, a każdy człowiek wnosi coś do naszego życia. Przedstawienie było również niezwykłą okazją do budowania poczucia własnej wartości – dzieci miały możliwość doświadczyć, że każdy posiada wiele cech i talentów, którymi może dzielić się z innymi.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu

przedstawienie-13-09-targowisko-3

Zgromadzona publiczność

Na koniec wszyscy uczestnicy przedstawienia mogli zrobić sobie wspólne zdjęcie z głównymi bohaterami, a następnie – już po spektaklu – wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach teatralnych.

Jedno ze wspólnych zdjęć

Jedno ze wspólnych zdjęć

Rozpoczynają się warsztaty teatralne

Rozpoczynają się warsztaty teatralne

Przygody słonia oparte są na serii książek Davida McKee przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Jego twórczość dotarła do ponad 30 krajów i przetłumaczona została na kilkanaście języków. Dodajmy, że twórcami spektaklu są: Anna & Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak (Teatr Fuzja), zaś projekt realizowany jest przez Mosiński Ośrodek Kultury ze środków Powiatu Poznańskiego w ramach projektu: „Fuzja kultury w powiecie”.

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi:

Skomentuj