Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | niedziela, 20 mar, 2016 |

„Pudełko życia” odbierz bezpłatnie

Pudełko życia” to akcje skierowana do osób starszych, chorych i mieszkających samotnie. Polega na umieszczeniu formularza ze swoimi danymi w specjalnym pudelku. Formularz zawiera imię i nazwisko, informacje o stanie zdrowia, o przyjmowanych lekach, alergiach na leki oraz kontakt do najbliższych. Pudełko przechowujemy w lodówce, która jest łatwo dostępna. Dodatkowo na lodówce umieszczamy specjalną naklejkę dla służb ratowniczych o tym, że Pudełko znajduje się w lodówce.

Ważne informacje w razie wypadku:

– Numer osoby, do której mógłby zadzwonić ratownik w razie wypadku, zapisz w telefonie komórkowym pod międzynarodowym skrótem ICE

– Jeśli chorujesz na cukrzycę – noś bransoletkę. Na opasce powinny znajdować się: imię i nazwisko, typ cukrzycy oraz numer telefonu do bliskich.

– Jeżeli chorujesz przewlekle, bierzesz stale leki lub jesteś na coś uczulony, noś w portfelu karteczkę z takimi informacjami.

– Jeżeli opiekujesz się chorym na chorobę związaną z utratą pamięci (Alzheimer, demencja starcza) przyczep do jego ubrania lub włóż do kieszeni kartkę z imieniem, nazwiskiem, informacją, na co choruje oraz numerem telefonu do bliskich.

– Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym, umieść w widocznym miejscu numer domu i nazwę ulicy. Dzięki temu służby ratownicze łatwiej dotrą do celu.

Ważne numery alarmowe 999 i 112

Pudełko życia można otrzymać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mosinie, Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego, w przychodni Medicomplex, ul. Konopnickiej 33, w ośrodku zdrowia na ul. Dworcowej 3, w aptece Gencjana w Krośnie (galeria, biedronka) ul. Nektarowa 3, w aptece Macierzanka w Rogalinku, ul. Mostowa 10, apteka Alchemia, Puszczykowo, ul. Kościelna 7.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj