Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | środa, 6 kw., 2016 | komentarze 2

Puszczykowo – czy blok mieszkalny przy szpitalu został sprzedany?

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, sprzedano dziesięciopiętrowy blok mieszkalny przy szpitalu na ul. Kraszewskiego. Podpisano już umowę przedwstępną, a ostatecznie transakcja ma być sfinalizowana w połowie kwietnia.  Podpisanie umowy odbyło się bez rozgłosu, bo choć miało miejsce już jakiś czas temu, nie wiedział o niej nawet radny powiatowy Filip Żelazny zajmujący się sprawami szpitala (pośrednio blok ten był do tej pory własnością Powiatu Poznańskiego).

Przypomnijmy, że budynek od kilku lat jest własnością i zarządzany jest przez jedną ze spółek zależnych puszczykowskiego szpitala.  Mieszkańcy budynku, którzy od lat żyją w wielkiej niepewności, gdyż umowy najmu były podpisywane z nimi tylko na rok, chyba nadal nie zaznają spokoju, dopóki nie wyjaśni się ostatecznie, jakie plany będzie miał  nowy właściciel.  Budynek wymaga kapitalnego remontu, stąd niepewność jeszcze większa.

blok szpital w puszczykowie

blok przy szpitalu w Puszczykowie

Sprzedaż budynku to również potencjalne kłopoty dla miasta Puszczykowa. Miasto nie posiada lokali socjalnych i wynajmowało w budynku pomieszczenia dla  kilkunastu rodzin.

Jak tyko otrzymamy bliższe informacje przekażemy je naszym czytelnikom.

Redakcja Forum Puszczykowo

fot. W. Kowaliński

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.5/10 (Głosujących: 24)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Super Janusz
  piątek, 8 kw., 2016, 11:16:54 |

  A ja z innej beczki dlaczego w Mosinie jest tak brudno? Dlaczego miasto nie dba o porządek? Zawsze ulice były sprzątane po zimie, a w tym roku nic – to samo tyczy się zieleni miejskiej. W tym mieście juz nic się nie robi?!?!?!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)
 • aaa
  piątek, 8 kw., 2016, 12:03:48 |

  Jak to nie robi – wałki się robi i zamyka przejazdy na kilka lat :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo