Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Marta Mrowińska | środa, 21 wrz, 2016 | komentarze 2

Puszczykowo też buduje halę widowiskowo – sportową!

20 września br. wmurowany został kamień węgielny pod budowę hali widowiskowo – sportowej w Puszczykowie. Autorem projektu jest Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz. Kontrakt realizuje firma Skanska, a inwestorem jest Miasto Puszczykowo.

Powstająca hala będzie obiektem usytuowanym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie, scalonym łącznikami z gimnazjum i szkołą podstawową, miejscem zarówno dla sportowców jak i animatorów kultury, młodszych i starszych.  Uczniowie będą mieli do dyspozycji płytę główną hali o wymiarach 44 x 24 m, z możliwością jej podziału na trzy boiska oraz salę do gimnastyki korekcyjnej. Znajdą się tam również szatnie, zaplecza socjalne, sala konferencyjna i biura. W obiekcie będzie można organizować przedstawienia teatralne, duże imprezy szkolne, a także konferencje czy spotkania biznesowe. Zastosowane rozwiązania akustyczne i widownia na około 300 osób umożliwią organizację rozmaitych imprez kulturalnych i koncertów. Dodatkowo obok hali przewiduje się 138 miejsc postojowych. Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

wizualizacja hali widowiskowo - sportowej

wizualizacja hali widowiskowo – sportowej

Wysokość hali to ponad 15 m, a kubatura ponad 31 500 m3.

wizualizacja hali - cz. 2

wizualizacja hali – cz. 2

Prace ruszyły w czerwcu br. i rozpoczęły się od rozbiórki starej sali gimnastycznej. Do tej pory wykonano już niemal wszystkie roboty ziemne, na ukończeniu są fundamenty i ściany fundamentowe. W najbliższym czasie będzie wykonywana konstrukcja parteru. Do końca roku planowane jest zadaszenie obiektu.

widok z lotu ptaka

widok z lotu ptaka

Budowa hali widowiskowo – sportowej to największa w historii inwestycja, realizowana przez Miasto Puszczykowo.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.3/10 (Głosujących: 23)

Wasze komentarze (2)

 • mieszkanka Puszczykowa
  środa, 21 wrz, 2016, 13:50:01 |

  Pasuje do tego miejsca jak wielka pięść do małego oka, a ludzi na tej uroczystości – urzędnicy i radni… Pewnie jedyni co się cieszą.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 3)
 • zawodnik
  środa, 21 wrz, 2016, 14:28:37 |

  Nazbierało się trochę tych hal. Szkoda, że po tylu latach nie udało się doprowadzić do budowy basenu, zwłaszcza, że jeśli chodzi o halę to z wynajmem nie ma żadnego problemu, chyba, że zaczną z nich korzystać ludzie z Poznania, gdzie zdecydowanie jest większy problem z wynajęciem hali sportowej.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 3)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo