Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | poniedziałek, 17 paź, 2016 |

Rowerami i z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym

W Międzynarodowym Dniu Uśmiechu, 7 października 2016 roku w całodniowym towarzystwie słońca odbył się IV Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Rowerami i z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie przy wsparciu Powiatu Poznańskiego, Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

rajd-2

W imprezie udział wzięli zawodnicy z:
– Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grodziska Wielkopolskiego,
– Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Kościanie,
– Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Z. Tylewicza w Poznaniu,
– Domu Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa,
– Szkoły Podstawowej w Pecnej,
– Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przyjaciele” w Poznaniu,
– Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie,
– Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pomost” w Poznaniu,
– Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im J. Korczaka w Mosinie.

rajd-3

Otwarcia dokonała  dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Janusza Korczaka w Mosinie, Pani Bożena Mazur.

Uczestnicy Rajdu wyruszyli  z  parkingu leśnego w Puszczykowie. Zawodnicy mieli do pokonania malowniczą trasę wzdłuż Warty. Grupa nordic walking, licząca 58 zawodników pokonała dystans 10 km, natomiast rowerowa w liczbie 27 zawodników pokonała 16 km dojeżdżając do Kątnik.

rajd-1

Po przekroczeniu mety, każdy zawodnik otrzymał unikatowy medal wykonany podczas Warsztatów  Garncarskich przez podopiecznych SOSW im. J. Korczaka w Mosinie. Na zmęczonych sportowców czekało ognisko i pyszna grochówka. Odbyła się również loteria fantowa. Na zakończenie udanego dnia spędzonego w aktywny sposób dyrektor SOSW w Mosinie Pani Bożena Mazur oraz wicedyrektor Pani Renata Pawłowicz wręczyły  pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Powiat Poznański.

rajd-2

Dzięki uprzejmości Pani Krystyny Fiedler wszyscy uczestnicy Rajdu mieli możliwość zwiedzenia Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Anna Skorczyk

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.7/10 (Głosujących: 14)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo