Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 22 kwi, 2016 |

,,Śniadanie to ważna sprawa” – Gra Miejska w Mosinie

W dniu 28.04.2016 na terenie gminy Mosina odbędzie się Gra Miejska p.n. ,,Śniadanie to ważna sprawa”.  Przedsięwzięcie realizowane jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Mosinie prowadzony przez Powiat Poznański w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”.

Celem projektu jest promocja wśród młodzieży gimnazjalnej zasad zdrowego i świadomego komponowania smacznych i zdrowych posiłków, pokazanie młodzieży różnorodności dostępnych produktów oraz pokarmów, dzięki którym możliwy jest kompromis pomiędzy jedzeniem zdrowym i smacznym, utrwalanie odpowiedzialnych postaw związanych z niemarnowaniem jedzenia, z prawidłowym oraz świadomym kupowaniem, przygotowywaniem i przechowywaniem żywności, promowanie wśród gimnazjalistów postawy proekologicznej, podkreślanie związku pomiędzy ekologią a odżywianiem i zdrowym stylem życia.

Uczestnikami Gry będą uczniowie gimnazjum z SOSW i uczniowie Zespołu Szkół w Mosinie.

Gra rozpocznie się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej SOSW im. J. Korczaka ul. Kościelna 2, skąd uczestnicy wyruszą w trasę, aby wykonywać przydzielone im zadania.

Czas trwania całej imprezy: 9.00 – 13.00.

Podsumowanie gry odbędzie się na Zielonym Ryneczku, przy targowisku w Mosinie, około godz.12.30. Tam uczestnicy będą szykować zdrowe śniadanie, zdrowe kanapki, robić szaszłyki z owoców i częstować nimi gości i przechodniów.

Serdecznie zapraszamy.

Ewa Urbaniak, Monika Bajstok

Śniadanie

Śniadanie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj