Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | poniedziałek, 18 kw., 2016 |

Spotkanie radnych z Puszczykowa i Mosiny

W dniu 14 kwietnia w świetlicy Zespołu Szkół w Mosinie przy ulicy Sowinieckiej odbyło się wspólne posiedzenie radnych z komisji Rozwoju Rady Miasta Puszczykowo oraz komisji Promocji Gminy i Współpracy Samorządowej Rady Miejskiej w Mosinie. Wśród zaproszonych gości byli obecni również burmistrzowie obu gmin:  Andrzej Balcerek oraz  Przemysław Mieloch. Przybył także radny Powiatu Poznańskiego  Jacek Szeszuła.

Podczas spotkania radni wraz z gośćmi dyskutowali nad nawiązaniem wspólnych działań w zakresie promocji, turystyki, wydarzeń kulturalnych oraz rozwiązywania bieżących problemów, tj. modernizacji linii kolejowej, modernizacji drogi 430 oraz 431, rozwojem węzłów przesiadkowych w ramach projektu kolei metropolitalnej.  Istotnym elementem dyskusji był temat współpracy z Wielkopolskim Parkiem Narodowym. Radni obu gmin zadeklarowali chęć rozwiązywania bieżących problemów poprzez prace w mniejszych grupach problemowych. Mam nadzieję, że to pierwsze od lat sąsiedzkie spotkanie przedstawicieli Puszczykowa i Mosiny zacieśni współpracę oraz poprawi wymianę informacji w zakresie rozwiązywania wspólnych problemów, jak i nawiązywania kolejnych inicjatyw. (DM)

Spotkanie radnych Mosiny i Puszczykowa

Spotkanie radnych Mosiny i Puszczykowa

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.0/10 (Głosujących: 19)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo