Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | wtorek, 13 gru, 2016 | komentarze 2

„Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba” – galeria w redakcji

Jak wiadomo, w siedzibie Gazety Mosińsko–Puszczykowskiej znajduje się galeria lokalnych twórców, a w niej między innymi prace artystów skupionych w Pracowni Artystycznej Pod Patronatem Przyjaciół Dębów Rogalińskich, prowadzonej przez Lucynę Smok.

O galerii i jej twórcach pisaliśmy już na łamach naszej gazety (https://www.gazeta-mosina.pl/2016/galeria-awangarda-wystawa-obrazow-lokalnych-tworcow/), jednak w ostatnim czasie galeria przeżywa swoje odrodzenie. Przybywa nowych prac – są wśród nich obrazy znanej wszystkim artystki Marii Silskiej, a także dzieła innych lokalnych twórców.

Obrazy w Galerii Lokalnych Twórców w Mosinie

Obrazy w Galerii Lokalnych Twórców w Mosinie

Tematyka prac jest bardzo różnorodna: są pejzaże, portrety, martwa natura, zwierzęta. Są dzieła z motywem religijnym. Również technika wykonania prac to przekrój od akwareli, pasteli po olej – na płótnie, desce, specjalnym papierze. Są prace wykonane haftem krzyżykowym. W dużych ramach lub takich bardzo dyskretnych. Albo bez obramowania. Pojawiają się także nowe rękodzieła – ozdoby i figurki z masy solnej, zdobione między innymi farbami do szkła.

Ozdoby w Galerii Lokalnych Twórców w Mosinie

Ozdoby w Galerii Lokalnych Twórców w Mosinie

Trochę ziemi, trochę nieba; odrobina słońca i element nostalgii; intensywne kolory lub stonowane barwy. I za tym wszystkim ludzie, ich historie, trud tworzenia, motywacje, przesłanie płynące z każdego obrazu i niezliczone interpretacje odbiorców.

Obrazy lokalnych artystów na ścianie w galerii

Obrazy lokalnych artystów na ścianie w galerii

Z dnia na dzień przybywa osób zainteresowanych galerią, nie tylko chcących kupić dzieło, ale także artystów, którzy w poszukiwaniu dobrego miejsca dla swoich prac trafili właśnie tutaj. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce, chociażby dlatego, by zobaczyć, jak utalentowanych twórców mamy w naszej gminie i okolicach. Podziwiać, porównywać, może ocenić, zamienić kilka zdań o sztuce. A może kupić obraz, inne rękodzieło lub… gazetę. Od niedawna bowiem w siedzibie redakcji znajduje się także punkt sprzedaży Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej. W niepowtarzalnej atmosferze znajdujących się wokół dzieł lokalnych artystów można również zagłębić się w lekturze archiwalnych numerów gazety.

Trochę historii, trochę sztuki, trochę ciepła, kawałek innej rzeczywistości. W sam raz na zimowe dni. Zapraszamy!

Galeria Lokalnych Twórców i Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Galeria Lokalnych Twórców i Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Galeria Lokalnych Twórców, Mosina

Tagi:

Wasze komentarze (2)

  • AGA
    wtorek, 13 gru, 2016, 17:12:57 |

    Redakcja wspaniale uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Dziękuję w imieniu wszystkich sympatyków Gazety M-P!

  • Jm
    wtorek, 13 gru, 2016, 20:32:32 |

    Bardzo ładna dziewczynka w oknie. :-)

Skomentuj