Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 25 kwi, 2016 |

XIII Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów

16 kwietnia 2016 r. o godz. 10:00 hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie stała się prawdziwą taneczną areną. Uczestnicy z 14 miast w Polsce zjechali się by wziąć udział w XIII Otwartym Turnieju Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów. 88 występów formacji, 58 solistów, zespół składający się z 60 organizatorów i wolontariuszy – tak w sposób liczbowy można podsumować sobotni turniej. Rywalizacja a następnie wspólna zabawa trwały do późnych godzin wieczornych.

XIII Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów

Formacje podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe (tancerze urodzeni w roku 2005 i młodsi, tancerze urodzeni w latach 2001 – 2004 oraz tancerze urodzeni w roku 2000 i starsi) oraz trzy kategorie taneczne (taneczne formy kultury ulicznej, inne formy tańca oraz formy klasyczne: jazz, miniatura taneczne, inscenizacja taneczna, etiuda taneczna, taniec współczesny, itp.).

Turniej Tańca

Turniej Tańca w Mosinie – XIII Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów

Występy rozpoczęto od najmłodszej grupy. Tu przede wszystkim nie zabrakło pomysłów na choreografię oraz stroje. Tegoroczni jurorzy: Małgorzata Makowska (tancerz, choreograf, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród.  Tańczy w zespole Atom i na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku), Paulina Trzewikowska-Knieć (doktor nauk humanistycznych, uczęszczała do szkoły tańca i baletu Fouette, ukończyła Studium Tańca Współczesnego w Poznaniu, wykładowca w Wyższej Szkole „Milenium” w Gnieźnie i Pile, twórca licznych publikacji na temat tańca), Abby Aouragh (pochodzi z Maroko, od 20 lat jest instruktorem tańca i fitness, występowała jako choreograf i tancerz z Fragma, DJ Bobo, Jeanette Biedermann, Infernal, No Angels i Dani Minogue, współpracował  m.in. ze  stacjami Viva, MTV) oraz Piotr Szwarc (tancerz, Street Dancer, specjalizuje się w tańcu Popping, jego najważniejszym osiągnieciem było zdobycie 1 miejsca na zawodach we Francji, Reen Dance Battle 2015. Uczestnik programu You Can Dance – 8 oraz 9 edycji, w których otrzymał bilet na warsztaty: Hiszpania, Sewilla & Malta, Valetta )nie mieli łatwego zadania. Po obejrzeniu 33 występów zadecydowali, że klasyfikacja w najmłodszej grupie – tancerze urodzeni w roku 2005 i młodsi, będzie przedstawiać się w sposób następujący:

Taneczne formy kultury ulicznej:

 1. Lemoniada  – Poznań
 2. Całkiem Nieźle – Poznań
 3. Małe Jumpy – Zielona Góra

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał zespół FART2 z Poznania

Inne formy tańca:

 1. Aferka Oczko – Poznań
 2. Pestka – Poznań
 3. Ckie Pati Dance Junior – Kwilcz

Formy klasyczne:

 1. Poezja – Kościan
 2. Ckie Pati Dance Junior – Kwilcz
 3. Pryzmat III Śmigiel – Kościan

Nagrodę Grand Prix tej kategorii wiekowej zdobył zespół z Poznania – Lemoniada.

Nagrodę indywidualną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie otrzymali: Kaja Żmudzka z formacji Diamenciki Poznań oraz Kuba Bartkowiak z formacji Aferka Oczko z Poznania.

Po najmłodszej grupie, widzowie mieli okazję podziwiać występy solistów urodzonych w roku 2002 i młodszych. Pierwsze miejsce  zajęła Wiktoria Kuciak, drugie miejsce Alicja Michalak, trzecie Nicole Olszewska.

Kolejna kategoria wiekowa dostarczyła nam również sporo emocji. Poziom występów był bardzo wyrównany, ale jury udało się wyłonić pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii:

Taneczne formy kultury ulicznej:

 1. HITY 2 – Poznań
 2. Shape – Poznań
 3. FART 1 – Poznań

Inne formy tańca:

 1. Aferka – Poznań
 2. SUKCES TEAM – Szczecin
 3. Miraż – Wronki

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały dwa zespoły: Ev-Dance Plus z Gostynia oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie

Formy klasyczne:

 1. Harmonic – Środa Wielkopolska
 2. Just Smile – Poznań
 3. SUKCES SZAŁ – Szczecin

Nagrodę Grand Prix tej kategorii wiekowej zdobył zespół Harmonic  ze Środy Wielkopolskiej

Nagrodę indywidualną dyrektora Zespołu Szkół w Mosinie otrzymali: Oliwia Czechowska z formacji Miraż Wronki  oraz Gabrysia Strojna z formacji Sukces Szał ze Szczecina.

Po tych niesamowitych pokazach, które dostarczyły wielu emocji rozpoczęły się występy solistów – tancerzy urodzonych w roku 2001 i starszych.

 1. Drac Alicja
 2. Domańska Adrianna
 3. Tomaszewska Anna

Na koniec najstarsza grupa – tancerze urodzeni w roku 2000 i starsi – których umiejętności mieliśmy okazję podziwiać w 15 występach, nie zawiodła oczekiwań widzów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się w sposób następujący:

Taneczne formy kultury ulicznej:

 1. Sushi – Poznań
 2. Puls  – Września
 3. Power of Dance – Poznań

Inne formy taneczne:

 1. Venus – Poznań
 2. Step Dance – Poznań
 3. FlaWless – Śrem

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymało Gimnazjum nr 1 w Mosinie

Formy klasyczne:

 1. Puenta – Leszno
 2. Pryzmat I Kościan – Śmigiel
 3. Sukces Jump – Szczecin

Nagrodę Grand Prix tej kategorii wiekowej zdobył zespół z Leszna – Puenta .

Nagrodę indywidualną dyrektora Gimnazjum nr 1 w Mosinie oraz kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie otrzymali: Marianna Bachanek (Sushi),  Patrycja Kolanowska (Pryzmat I Kościan – Śmigiel),  Julia Gizelska (Venus), Kinga Puzyrewicz (Street Beat)

Nagrody Grand Prix we wszystkich kategoriach wiekowych ufundowali: Firma Wieczorek Meble Tapicerowane, Best Drive BA-MAR, Alior Bank Mosina oraz TIRSERWIS.

XIII Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów poprowadził dla nas, po raz kolejny, Witek „WITOVS” Ostynowicz, przy doskonałej oprawie muzycznej DJPolska.

Organizatorzy Turnieju:

 • Gimnazjum nr  1 w Mosinie,
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie,
 • Zespół Szkół w Mosinie, Uczniowski Klub Sportowy „
 • Mosińska Jedynka”,
 • Stowarzyszenie „MOSIŃSKI SPORT”
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie,

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim sponsorom:

 • Firma Wieczorek Meble Tapicerowane,
 • Best Drive BA-MAR,
 • Alior Bank w Mosinie,
 • TIRSERWIS,
 • Loft Fitness,
 • Medicomplex,
 • Natura Cafe,
 • Tosmak
 • firma Ren – Mac,

A także służbom porządkowym: Policji w Mosinie i Straży Miejskiej w Mosinie oraz Wolontariuszom działającym przy OSiR w Mosinie.

Bez zaangażowania tych wszystkich osób tegoroczny turniej tańca nie mógłby się odbyć.

Estera Wekwert, OSiR Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj