Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | poniedziałek, 27 cze, 2016 |

Uczcili pamięć uczestników Poznańskiego Czerwca 1956

Podczas poniedziałkowej sesji radni poznańscy zgodnie zagłosowali za przyjęciem Apelu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca 1956, w którym podkreślają, że wydarzenia te „na trwałe stały się elementem naszej pamięci zbiorowej, naszej regionalnej tradycji, ale i kamieniem milowym w najnowszej historii Polski”.

W rocznicowych obchodach w dniach 27-28 czerwca 2016 roku – na zaproszenie Prezydenta Poznania – będą uczestniczyć Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

W poniedziałek o godz. 16.30, Wicemarszałek Wojciech Jankowiak weźmie udział w uroczystym odsłonięciu wystawy plenerowej „1956: Polska – Węgry. Historia i pamięć” w Parku Zamkowym im. Ofiar Katynia i Sybiru przy al. Niepodległości/ul. Fredry. Następnie, o 17:00 w Sali Wielkiej w CK Zamek rozpocznie się spotkanie uczestników i kombatantów Poznańskiego Czerwca ’56 i ich rodzin z władzami wojewódzkimi i miejskimi, podczas którego zostaną wręczone m.in. Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

We wtorkowych uroczystościach będzie uczestniczył Marszałek Marek Woźniak, który o 14.15 złoży kwiaty przy Bramie Głównej H. Cegielski – Poznań S.A. Uroczysta msza św. w intencji Ofiar Czerwca ’56, zamówiona przez Zarząd Regionu Wlkp. NSZZ „Solidarność” oraz Komitet Obchodów Rocznic Powstania Poznańskiego Czerwca ’56, rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele oo. Dominikanów. Około godz. 20.00 spod świątyni wyruszy przemarsz w kierunku Pomnika Poznańskiego Czerwca ’56, gdzie odbędą się główne uroczystości, które zakończy widowisko multimedialne „Ksenofonia. Symfonia dla Innego” w reżyserii Jana Komasy.

W środę Filharmonia Poznańska, instytucji kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego, zaprezentuje Nadzwyczajny Koncert Marszałkowski pt. „QUO VADIS” z okazji 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca oraz 70. rocznicy śmierci Feliksa Nowowiejskiego.

Anna Parzyńska – Paschke

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.6/10 (Głosujących: 10)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo