Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 29 paź, 2016 |

„Uczmy się razem żyć” – kampania społeczna w Puszczykowie

Uczniowie klasy II e oraz członkowie Szkolnego Koła Małego Wolontariatu działającego na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie brali udział w bardzo ciekawych warsztatach w ramach  kampanii społecznej – „Uczmy się razem żyć – edukacja na rzecz integracji dzieci z niepełnosprawnością w szkołach ogólnodostępnych”.

Lalki – muppety wielkości 1,5 metra poruszane przez aktorów przybliżyły dzieciom historię przyjaźni wesołego Maxa, zdrowego chłopca uwielbiającego grać w piłkę i Agatki – dziewczynki z zespołem Downa. W lekki, a nawet nieco zabawny sposób przedstawione zostały niektóre problemy dziewczynki, wynikające z jej niepełnosprawności. Po obejrzeniu przez uczniów inscenizacji i rozmowie z aktorami dzieci wzięły udział w kilku ćwiczeniach. Jedno z nich polegało na próbie mówienia ze słodką pianką/żelkiem w ustach. To zadanie miało na celu uzmysłowić uczniom, jak trudno jest mówić osobom z zespołem Downa. Inne, polegające na podnoszeniu małej monety za pomocą nałożonej na dłoń grubej rękawiczki miało uświadomić dzieciom trudności, na które napotykają między innymi osoby z dziecięcym porażeniem mózgowym.

„Uczmy się razem żyć - edukacja na rzecz integracji dzieci z niepełnosprawnością w szkołach ogólnodostępnych".

Zdobycie tych doświadczeń oraz wczucie się w sytuację osób z niepełnosprawnościami uświadomiło małym widzom, że dzieci jak Agatka i inne dzieci z niepełnosprawnościami potrafią wesoło się bawić, są dobre, miłe i nie tylko można, ale warto się z nimi zaprzyjaźnić.

Cieszymy się, że udało się nam znaleźć w grupie 18 szkół z terenu całej Wielkopolski, które zakwalifikowały się do Projektu „Uczmy się razem żyć” realizowanego przez WIFOON dzięki współfinansowaniu ze środków PFRON, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Aleksandra Lewandowska

„Uczmy się razem żyć - edukacja na rzecz integracji dzieci z niepełnosprawnością w szkołach ogólnodostępnych".

„Uczmy się razem żyć – edukacja na rzecz integracji dzieci z niepełnosprawnością w szkołach ogólnodostępnych”.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj