Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 2 lis, 2016 | komentarze 3

UKS Muszkieter Mosina: Trzecie miejsce Nieckarza i uszkodzona szpada

W sobotę 22.10.2016 mosińscy szpadziści wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Opola, w którym zmagało się 150 zawodników z całego kraju, wśród nich zawodnicy klubu Muszkietera Mosina.

Antoni Nieckarz po pasjonującej i wyrównanej walce uznał wyższość dobrze znanego mu Huberta Klughardta z klubu Olimp Lubin. Trzeci raz w tym sezonie obaj zawodnicy walczyli o udział w finale, aż do stanu 7;7 walka była zacięta i wyrównana. Jednak to decydujące trafienie zadał rywal, a Antoni został pokonany 8;7 i zawodnik z Lubina stanął na najwyższym stopniu podium. Antoni musiał się zadowolić trzecim miejscem w zawodach, zdobywając tym samym brązowy medal. Jak się później okazało, szpada Antoniego w ostatnim trafieniu uległa uszkodzeniu, więc każde następne trafienie w przeciwnika nie byłoby rejestrowane przez aparat.

Sprawdziło się więc popularne w szermierce powiedzenie: „połamania szpad” – mówi trener Jarek Roszak.