Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 15 sty, 2016 |

Fundusze Unijne – uwaga na oszustów!

W ostatnich dniach dotarły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu informacje o działaniach oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od wielkopolskich przedsiębiorców. Nieznani sprawcy oferują pośrednictwo w pozyskaniu dofinansowania z pieniędzy unijnych. W rzeczywistości nie podejmują żadnych działań, a rzekoma usługa jest mistyfikacją.

Co pewien czas pojawiają się sygnały, że z przedsiębiorcami kontaktują się różne osoby, oferując im odpłatne przekazanie materiałów, formularzy i innych dokumentów rzekomo niezbędnych do ubiegania się o unijne dofinansowanie. Ostatnio oszuści podejmują się pośredniczenia w pozyskiwaniu dotacji. Wszelkie ich działania są jednak całkowicie fikcyjne.

Niepokojące sygnały należy zgłaszać organom ścigania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z Funduszami Europejskimi najlepiej skontaktować się z konsultantami Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu lub pracownikami lokalnych PIFE. Udzielane przez nich informacje są bezpłatne. Dane teleadresowe do punktów informacyjnych działających w Wielkopolsce znajdują się na stronie http://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne.

Anna Parzyńska – Paschke

Punkty Informacyjne - Serwis Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Punkty Informacyjne – Serwis Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Tą stronę wyszukiwano za pomocą słów:

  • fundusze unijne oszustwa
  • oszustwa na funduszach
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.5/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo