Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 17 cze, 2016 |

VIII Piknik na Końskiej Polanie

W czerwcu, na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku koło Mosiny odbył się organizowany corocznie z okazji Dnia Dziecka Piknik na Końskiej Polanie. Tradycyjnie przygotowali go i przeprowadzili pracownicy i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie, prowadzonego przez Powiat Poznański we współpracy z gospodarzem terenu p. Joanną Kubisą. Główny ciężar odpowiedzialności wzięła na siebie społeczność internatu.

Imprezę rozpoczął gościnnie występujący na Pikniku zespół wokalny „Tu My znad Wełny”, następnie kierownik Internatu SOSW w Mosinie Jerzy Pelowski dokonał otwarcia Pikniku. Była to już VIII edycja tej imprezy. Patronował jej Powiat Poznański. Motto przewodnie tegorocznego pikniku to hasło „Wiosna, ach to Ty”.

  pokaz umiejętności w jeździe konnej - demonstracja odwagi rumaków, popisy jeździeckie poznańskich policjantów

pokaz umiejętności w jeździe konnej – demonstracja odwagi rumaków, popisy jeździeckie poznańskich policjantów

Podobnie jak pogoda – nie zawiedli także goście, którzy zaszczycili Spotkanie swoją obecnością. Byli wśród m.in.: Tomasz Łubiński – Wicestarosta Poznański, Renata Mataczyńska – konsul Republiki Czeskiej w Poznaniu, Benon Ptaszyński – Prezydent Rotary Klub Poznań – Puszczykowo, Elżbieta Tonder – Pełnomocnik do spraw Osób Niepełnosprawnych, Elżbieta Bijaczewska – Dyrektor PCPR w Poznaniu, Piotra Pietryga – Wicedyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Tadeusz Pasek – Inspektor Wydziału Edukacji w Poznaniu, Anna Balcerek – Kałek – Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu przy Urzędzie Miejskim w Mosinie, Przemysław Budzyński – Dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie, Danuta Mankiewicz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Małgorzaty Musierowicz w Puszczykowie, Marcin Bajerowicz – redaktor naczelny miesięcznika „Filantrop naszych czasów” oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, Rady Rodziców i zaprzyjaźnionych z ośrodkiem placówek.

VIII PIKNIK NA KOŃSKIEJ POLANIE Wychowankowie SOSW

Motto przewodnie tegorocznego pikniku to hasło „Wiosna, ach to Ty”. Wychowankowie SOSW

Casting na kowboja

Program Pikniku był bardzo bogaty – każdy z jego uczestników mógł, więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jednym z ważniejszych wydarzeń dnia był „casting na kowboja”. W głównych rolach wystąpili tu wychowankowie Ośrodka :Wiktoria Schlachcikowska, Michał Pagacz, Michał Rzechaczek oraz Mikołaj Kawka. Wielu wrażeń dostarczył także pokaz umiejętności w jeździe konnej, który zaprezentowali dwaj wychowankowie Internatu SOSW w Mosinie: Damian Sokołowsk i Krystian Walenciak. Podczas Horse show, gościnnie występujący Anatolij Kublicki wraz z żoną Moniką i córką Wiktorią zaprezentowali m. in. pokaz tańca westernowego. Nie lada gratką dla osób, które w czwartkowe przedpołudnie odwiedziły Baranówko było pokonywanie płonących przeszkód, demonstracja odwagi rumaków, popisy jeździeckie poznańskich policjantów. Widzowie mogli podziwiać stróżów prawa na czele parady konnej pod opieką Danuty Bielawskiej oraz policyjny pokaz zawierający elementy wykorzystywane w codziennej służbie.

Horse show - pokazy konne

Horse show – pokazy konne

Muzycznym akcentem zabawy był występ ośrodkowych piosenkarzy. Wraz z akompaniującymi wychowawcami – śpiewająco wystąpiły uczennice naszego Ośrodka: Małgosia Pieszak, Kinga Maćkowiak i Wiktoria Schlachcikowska.

Podczas imprezy można było tez uczestniczyć w zajęciach w Pracowni Plastycznej „Pomaluj z Wiosną”. Wiele wrażeń dostarczyły dzieciom  zabawy z gliną. Można było również  sprawdzić swoje umiejętności sportowe w różnych konkurencjach. Uczestnicy przejażdżki bryczką podziwiali okoliczne, pełne uroku widoki.

Oprócz wrażeń duchowych organizatorzy  zadbali także o podniebienia uczestników pikniku – można więc było uraczyć się kiełbaskami z grilla, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, góralską kwaśnicą,  ciastem, drożdżówkami lub popcornem.

Na zakończenie pikniku dokonano rozstrzygnięcia dwóch konkursów.

Pierwszy to konkurs fotograficzny „Wiosna, ach to Ty” – na który wpłynęło ok. 120 zdjęć wykonanych przez uczniów i pracowników Ośrodka oraz uczestników Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Efekty pracy fotografików można było podziwiać na przygotowanej wystawie. Nagrody z rąk Wicestarosty – Tomasza Łubińskiego oraz: pań dyrektor: Elżbiety Bijaczewskiej i Elżbiety Tonder otrzymali:

  • kategoria uczniowie :

Dawid Ciesielski – I miejsce

Zuzanna Juska – II miejsce

Łukasz Młyńczak – III miejsce

  • kategoria pracownicy:

Krzysztof Staszewski – I miejsce

Łukasz Mańkowski – II miejsce

Kamila Błoszyk – III miejsce

Drugi konkurs nosił tytuł „Najciekawszy i najbarwniejszy strój wiosenny”

Tutaj – I miejsce zdobył Hubert Ceglarek, II miejsce przypadło Marcelinie Rozmiarek a III miejsce zdobyła Emilia Kucharczyk. Był to kolejny  bardzo udany Dzień Dziecka dla Uczniów Ośrodka dzięki wielu atrakcjom i tradycyjnie już pięknej pogodzie.

Marcin Dudek

Jerzy Pelowski

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj