T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Redakcja GMP | czwartek, 30 cze, 2016 | komentarze 3

Wakacje 2016 za granicą – gdzie wyjechać?

Oficjalnie wakacje rozpoczęły się zaledwie kilka dni temu. Zapewne w wielu domach jeszcze nierozpakowane plecaki leżą w kącie, a już trwa żywa dyskusja na temat, gdzie spędzić tegoroczne wakacje. Razem ze specjalistami od turystyki przygotowaliśmy dwa interesujące kierunki (w Europie i Azji), które warto wziąć pod uwagę, planując wyjazd z rodziną.

Biuro podróży Dreamtours.pl, lider w wyjazdach egzotycznych z Polski i Niemiec, stworzył listę kierunków, które cieszą się coraz większą popularnością wśród wakacyjnych wyjazdów Polaków. Jako propozycję na wyjazd na wakacje 2016 przedstawiamy Majorkę oraz Sri Lankę.

Majorka – królowa Balearów

Ta hiszpańska wyspa od kilku ostatnich lat cieszy się dużym powodzeniem wśród polskich turystów. Wakacje na Majorce to idealna propozycja na spędzenie wakacji dla każdego. Bardzo dobrze czują się tutaj rodziny z dziećmi. Lot na wyspę trwa zaledwie 3 godziny. Dodając do tego ciepły klimat i wyjątkowe warunki okazuje się, że wczasy na Majorce to doskonała alternatywa dla dalekich kierunków egzotycznych. Wyspa szczyci się długimi piaszczystymi plażami w otoczeniu wysokich palm. Krajobraz Majorki jest przepiękny. Góry, drzewka pomarańczowe, turkusowe morze – to mieszanka egzotyki i krajobrazu śródziemnomorskiego. Na wyspie branża turystyczna funkcjonuje niemal wzorowo. Obok kurortów z aqua parkami, są kameralne bungalowy oraz niewielkie pensjonaty. Wakacje na Majorce spodobają się osobom rozrywkowym. Życie nocne toczy się tutaj do białego rana. To świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych.

Sri Lanka – bajeczna kraina

Na drugim miejscu tegorocznych kierunków wakacyjnych znalazła się Sri Lanka. Kraj, położny na wyspie Cejlon, oddziela od Półwyspu Indyjskiego cieśnina Palk i zatoka Mannar. Wakacyjna wycieczka na Sri Lanke to podróż do cudownie kolorowego raju. Turyści, którzy odwiedzili Sri Lankę uważają, że piękno tamtejszego krajobrazu jest niedoścignione i nieporównywalnie urzekające. Tropikalna przyroda i złote szerokie plaże są gwarantem udanego wypoczynku na wyspie. Działają tutaj doskonałe hotele, ale najciekawsze rzeczy dzieją się poza ich obrębem. To spotkanie z niezwykle życzliwymi mieszkańcami oraz obcowanie z kulturą tego kraju. Sri Lanka ma za sobą burzliwą historię – wyspa długa była krajem kolonialnym, co widać zwłaszcza w złożonej architekturze. Pobyt na Sri Lance może być wyjątkowym doświadczeniem duchowym. Aby poznać różne aspekty życia na Sri Lance, jej historię i tradycję, polecamy skorzystać z lokalnych wycieczek, które oferują biura podróży. Czasem wystarczy wyjechać kilka kilometrów od kurortu, by zachwycić się jeszcze bardziej tą niezwykłą wyspą.

pomnik buddy

pomnik buddy

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • kurima
  poniedziałek, 4 lip, 2016, 16:30:53 |

  Takie kierunki to jeszcze nie w tym roku.. W te wakacje pozostaje mi polskie morze i apartament znaleziony na Bookapart.

 • gracya
  sobota, 16 lip, 2016, 23:21:57 |

  W tym roku wymarzona Grecja i Zakhyntos :) Brakowało mi 600zł, więc wzięłam pożyczkę w wonga i przyznali mi. Oddam po pensji. Liczę na super wakacje!

 • Gość
  niedziela, 17 lip, 2016, 22:12:44 |

  Katastrofa!!! Brać pożyczkę, żeby wyjechać na wakacje!Reklamami wyżarty sposób myślenia.Bezsensowne!

Skomentuj