T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Redakcja GMP | piątek, 4 lis, 2016 |

Warsztaty radiowe w Ośrodku w Mosinie

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie mieli okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. W ramach tegorocznej edycji projektu pod nazwą ,,5 Zmysłów”w internacie odbyły się dwudniowe warsztaty radiowe, które poprowadziła Wanda Wasilewska, dziennikarz radiowy Radia Merkury w Poznaniu. Ośrodek w Mosinie już po raz trzeci wziął udział w tej kulturalno-edukacyjnej inicjatywie poświęconej osobom niepełnosprawnym.

Organizatorem „5 Zmysłów” jest Stowarzyszenie Edukacyjne MCA z siedzibą w Poznaniu. Współorganizacji Projektu podjęło się Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań i Powiatu Poznańskiego.

Warsztaty radiowe w Ośrodku w Mosinie

Warsztaty radiowe w Ośrodku w Mosinie

Podczas warsztatów wychowankowie internatu uzyskali wiele ciekawych informacji na temat pracy w radiu, mogli też wypowiedzieć się na różne tematy i zaprezentować swoje poglądy. W pierwszym dniu warsztatów podczas zajęć obecna była również dyrektor SOSW Bożena Mazur, która pochwaliła uczestników za odwagę.

Warsztaty radiowe w Ośrodku w Mosinie

Młodzi ludzie przedstawili swoje wyobrażenia na temat przyszłości, ekonomii, pracy zawodowej, założenia rodziny. Musieli poradzić sobie z tremą, jaka towarzyszy nagraniom radiowym, spotkaniu oko w oko z mikrofonem i świadomością, że ich wypowiedzi, które zostały utrwalone na taśmie radiowej, zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców podczas wielkiego finału Projektu „5 Zmysłów” – odbędzie się on 29 listopada 2016 r. w Urzędzie Miasta Poznania.

Warsztaty radiowe w Ośrodku w Mosinie

Warsztaty były  nie lada wyzwaniem dla grupy  młodych ludzi, z którym mimo początkowych wątpliwości poradzili sobie znakomicie.

Ewa Malinowska

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj