Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | piątek, 4 lis, 2016 |

Warsztaty radiowe w Ośrodku w Mosinie

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie mieli okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. W ramach tegorocznej edycji projektu pod nazwą ,,5 Zmysłów”w internacie odbyły się dwudniowe warsztaty radiowe, które poprowadziła Wanda Wasilewska, dziennikarz radiowy Radia Merkury w Poznaniu. Ośrodek w Mosinie już po raz trzeci wziął udział w tej kulturalno-edukacyjnej inicjatywie poświęconej osobom niepełnosprawnym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Organizatorem „5 Zmysłów” jest Stowarzyszenie Edukacyjne MCA z siedzibą w Poznaniu. Współorganizacji Projektu podjęło się Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań i Powiatu Poznańskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas warsztatów wychowankowie internatu uzyskali wiele ciekawych informacji na temat pracy w radiu, mogli też wypowiedzieć się na różne tematy i zaprezentować swoje poglądy. W pierwszym dniu warsztatów podczas zajęć obecna była również dyrektor SOSW Bożena Mazur, która pochwaliła uczestników za odwagę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Młodzi ludzie przedstawili swoje wyobrażenia na temat przyszłości, ekonomii, pracy zawodowej, założenia rodziny. Musieli poradzić sobie z tremą, jaka towarzyszy nagraniom radiowym, spotkaniu oko w oko z mikrofonem i świadomością, że ich wypowiedzi, które zostały utrwalone na taśmie radiowej, zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców podczas wielkiego finału Projektu „5 Zmysłów” – odbędzie się on 29 listopada 2016 r. w Urzędzie Miasta Poznania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Warsztaty były  nie lada wyzwaniem dla grupy  młodych ludzi, z którym mimo początkowych wątpliwości poradzili sobie znakomicie.

Ewa Malinowska

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.5/10 (Głosujących: 25)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo