Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 3 lut, 2016 |

Wesele w hotelu – wady i zalety

W całej Wielkopolsce możemy wybrać spośród kilku ciekawych sal weselnych. Mieszkańcy Mosiny najbliżej mają do Poznania, gdzie znajduje się wiele hoteli oferujących sale weselne. Warto się zatem przyjrzeć, jakie są zalety, a jakie wady organizowania wesela w hotelu?

Para Młoda, która decyduje się organizację wesela w hotelu może liczyć się z dużym wyborem. Na terenie samego Poznania funkcjonuje kilkanaście wartych uwagi hoteli, także pięciogwiazdkowych. Klient ma więc możliwość porównania kilku dobrych ofert i wybrania jego zdaniem najatrakcyjniejszej.

Wesele w hotelu - para młoda

Wesele w hotelu – para młoda

Dużym udogodnieniem jest możliwość zakwaterowania gości weselnych w tym samym miejscu, w którym odbywa się wesele. W gronie zaproszonych z pewnością znajdą się osoby z odległych miast. W takim przypadku warto wynegocjować dla nich zniżki na noclegi. Para Młoda zazwyczaj w prezencie od hotelu otrzymuje natomiast apartament, specjalnie przygotowany na noc poślubną. Z pewnością będzie ona „smakować” lepiej w romantycznym pokoju niż w domu.

Atutem dla Pary Młodej mogą być dodatkowe usługi oferowane przez hotel na wesele – np. specjalne pakiety dla Panny Młodej na fryzjera czy kosmetyczkę. Dodatkową usługą jest też wynajem auta do ślubu, udekorowanie sali, pokaz sztucznych ogni, czy zorganizowanie zespołu muzycznego i fotografa, transport gości z dworca kolejowego.

Minusem dla większości hoteli, zwłaszcza tych zlokalizowanych w mieście jest brak „pleneru”. Nie ma co ma marzyć o malowniczym położeniu nad jeziorem, ale często też i o parku czy ogrodzie. W ciepłe dni możliwość pospacerowania, porozmawiania z dawno nie widzianymi krewnymi na świeżym powietrzu jest bardzo ceniona przez gości.

Sporym nieudogodnieniem jest też brak wyłączności – obecność innych osób korzystających w tym samym czasie z usług hotelowych może być krępująca dla gości weselnych i nowożeńców. Bywa nawet, że goście hotelowi wchodzą na salę i próbują złożyć Parze Młodej życzenia, tańczyć czy nawet delektować się weselnymi potrawami. W przypadku obiektów posiadających kilka sal bankietowych, trzeba też liczyć się z tym, że w którejś z nich odbywa się równocześnie inne wesele.

W kwestii jedzenia, które jest przecież jednym z najważniejszych elementów przyjęcia, można na ogół założyć, że będzie w porządku. W hotelowych restauracjach najczęściej pracują wykwalifikowani kucharze, jednak najlepszym rozwianiem by to sprawdzić jest osobista wizytacja. Wystarczy wybrać się w któryś dzień do hotelowej restauracji i zamówić obiad, porównać nie tylko jego smak i jakość, ale i wielkość porcji.

Artykuł został przygotowany przez portal www.salenawesela.pl specjalizujący się w promocji hoteli i sal weselnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.4/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo