Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 29 lip, 2016 |

Woda w kąpieliskach zbadana

W poniedziałek 25 lipca została zbadana woda w kąpieliskach w powiecie poznańskim, w tym w okolicach Mosiny (jezioro Dymaczewskie, Glinianki). Woda spełnia wymagania jakim powinna odpowiadać w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że 25 lipca pobrano próbki wody z 4 miejskich kąpielisk zlokalizowanych nad jeziorami: Malta, Rusałka, Strzeszynek, Kierskie (Krzyżowniki) oraz w powiecie nad jeziorem Niepruszewskim. Woda jest przydatna do kąpieli.

Poza tym kąpać można się w 11 miejscach wykorzystywanych do kąpieli wyznaczonych nad jeziorami: Kierskim, Kórnickim, Lusowskim, Łódzko-Dymaczewskim (Mosiński Klub Żeglarski i Hotel Szablewski), Niepruszewskim, Strykowskim, Chomięcicko-Rosnowskim, Jarosławieckim, Stęszewsko-Kołatkowskim i w Mosinie (zbiornik wodny „Glinianki”).

kąpielisko na gliniankach

kąpielisko na gliniankach w Mosinie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.8/10 (Głosujących: 12)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo