Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 3 lis, 2016 |

Wojtek Fajfer z Borkowic trzecim żużlowcem w Polsce w kategorii do 15 lat

W sobotę 1 października mieszkaniec naszej gminy, 13-letni Wojciech Fajfer z Borkowic podczas trzynastej – finałowej rundy rozegranej na minitorze w podgorzowskim Wawrowie, po zaciętej walce zapewnił sobie brązowy medal oraz tytuł II wicemistrza Indywidualnych Mistrzostw Polski za rok 2016 w jeździe na żużlu w klasie 80-125 cc, w której uczestniczą zawodnicy w wieku do 15 lat.

W klasyfikacji końcowej wyprzedzili go jedynie o rok starsi zawodnicy: złoty medalista Mateusz Cierniak z Tarnowa oraz Paweł Tyburski z Gdańska, który zdobył medal srebrny.

Wojtek, reprezentujący klub JUST FUN GUKS Speedway Wawrów, na swój tytuł musiał się mocno napracować, gdyż przed finałem, po dotychczas rozegranych dwunastu rundach miał tylko 3 punkty przewagi nad ścigającym go w klasyfikacji Kacprem Łobodzińskim z Bydgoszczy. Na domiar złego, podczas zawodów finałowych decyzją sędziego zaliczył dyskusyjne wykluczenie ze swojego drugiego wyścigu z powodu rzekomego spowodowania upadku swojego przeciwnika, Pawła Tyburskiego. Nagrania video potwierdziły, że sędzia nie miał racji, jednak jego decyzja okazała się ostateczna i nieodwołalna.

Wojtek Fajfer z Borkowic na motorze żużlowym na torze

Wojtek Fajfer na torze

O wywalczeniu trzeciego miejsca zadecydował jednak zwycięski dla Wojtka bezpośredni pojedynek z bydgoszczaninem w trzeciej serii startów, przed którym przyjechał na metę z dużą, 30-metrową przewagą.

Ostatecznie, po podsumowaniu punktów z wszystkich trzynastu rund okazało się, że Wojtek Fajfer jest lepszy o 1 punkt od swojego najgroźniejszego rywala w walce o podium.

Poniżej przedstawiamy czołową czwórkę klasyfikacji końcowej IMP 80-125 cc za rok 2016:

  1. Mateusz Cierniak (UKS Jaskółki Tarnów) – 164 punkty
  2. Paweł Tyburski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 139 pkt.
  3. Wojciech Fajfer (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) – 119 pkt.
  4. Kacper Łobodziński (BTŻ Polonia Bydgoszcz) – 118 pkt.
Wojtek Fajfer na podium

Wojtek na podium

Ogółem w rozgrywkach sklasyfikowano 23 zawodników, którym udało się zdobyć punkty w mistrzowskiej rywalizacji. Wśród nich jest także młodszy brat Wojtka – zaledwie jedenastoletni Jacek Fajfer, który zajął 12-te miejsce w kraju z dorobkiem 52 punktów.

Należy dodać, że brązowy medal w krajowej rywalizacji indywidualnej nie był jedynym tegorocznym sukcesem Wojtka. Reprezentował on także Polskę w dwóch najważniejszych imprezach międzynarodowych w sezonie 2016. Wystąpił w półfinale rozegranych w dniach 2 – 3 lipca w Kumli (Szwecja) Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Świata (FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc), gdzie rywalizowali najlepsi miniżużlowcy świata w wieku 12-16 lat. Następnie wystartował w półfinale Młodzieżowego Indywidualnego Pucharu Europy 85cc, który odbył się w dniach 6 – 7 sierpnia w Danii w miejscowości Vissenbjerg, gdzie Wojtek okazał się być najlepszym z Polaków, a do finału zabrakły mu zaledwie dwa punkty.

Mieszkańcowi naszej gminy serdecznie gratulujemy odniesionych sukcesów oraz życzymy kolejnych pomyślnych startów w przyszłym sezonie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj