Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | czwartek, 23 cze, 2016 |

Wystawa indywidualna Bogdana Warownego

Dnia 21 czerwca w Mosińskim Ośrodku Kultury miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa Bogdana Warownego. Urodzony w 1957 roku w Warszawie artysta upodobał sobie szczególnie pobliski Rogalin, stąd też tytuł i tematyka ekspozycji: „Rogalińskie krajobrazy”.

Malarz uczy nas dostrzegania piękna, jakie można spotkać podczas codziennych spacerów. Wystarczy czasem tylko choć na chwilę przystanąć, wyjść z domu  zupełnie niedaleko. Ilość szczegółów zarejestrowanych mistrzowską techniką malarstwa olejnego imponuje. Z dalszej perspektywy jawi się jako zdjęcie bądź obraz z telewizora. Dopiero przy bliższej obserwacji  można zobaczyć niezwykle precyzyjne dotknięcia pędzla, dziesiątki, ba, nawet setki drobnych plamek barwnych działających zgodnie z zamierzeniem autora. Można rzec, że Bogdan Warowny jest pedantyczny w swojej rejestracji kształtów światła, które gra właściwie główną rolę, jest głównym bohaterem na łonie przyrody. W mniejszych formatach, gdzie zatracają się drobiazgi, materia malarska jest królem pośród tych srebrnych ram, artysta muska powierzchnię płótna bez przesadnej staranności, co dodaje im dodatkowego uroku. Gdyby choć na chwilę słońce zaszło w tych obrazach, zapanowałby smutek, przeszła by gdzieś owa filuterność tajemniczych perspektyw, a drzewa straciłyby trzeci wymiar.

Wystawę można podziwiać w sali kolumnowej Mosińskiego Ośrodka Kultury.

Wojciech Czeski

Wystawa indywidualna Bogdana Warownego

Wystawa indywidualna Bogdana Warownego

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.3/10 (Głosujących: 12)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo