Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 18 kwi, 2016 | komentarze 2

Niedziela to już był crème de la crème na światowym poziomie

Od 8 do 17 kwietnia 2016 r. trwały X Jubileuszowe Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie, które zainaugurował koncert jednej z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych polskich wokalistek Natalii Przybysz z zespołem. Artystka wykonała utwory, które znaleźć można na wszystkich, trzech płytach, które ma na swoim koncie. Jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Jak sama mówi: – Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji.

Po koncercie w Klubie Festiwalowym odbyło się otwarcie wystawy okładek płytowych, doskonale już znanego w Mosinie historyka jazzu, Jerzego Reicha. Jerzy Reich wielokrotnie gościł już w Mosinie, przygotowując wystawy ze zbiorów swojej bogatej kolekcji płyt i pamiątek, które gromadzi od wielu lat. Tym razem była to wystawa okładek zagranicznych płyt polskich muzyków jazzowych.

X Jubileuszowe Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

„Niedziela to już był creme de la creme na światowym poziomie”. Fot. Dariusz Madej

W sobotę 9 kwietnia odbył się VII Wielkopolski Przegląd Kapel Gitarowych. Na mosińskiej scenie zaprezentowały się zespoły, które przeszły już wstępne eliminacje – Astrocyte, SZA!, Trajektoria, Eleanor Gray, Camping Hill, M.o.s.s.a.D oraz Nimfo. Jurorami w tegorocznym przeglądzie byli Krzysztof Toczko /pARTyzant/, Grzegorz Sterna /radio Elka/ oraz Jessica Karlińska /przedstawiciel The Karlin Studio/. Najważniejsze wyróżnienie i pierwsze miejsce otrzymał poznański zespół Eleanor Gray. Wyróżnieni również zostali muzycy z zespołu SZA!, także z Poznania. Jury przyznało również nagrody indywidualne. Najlepszymi gitarzystami VII WPKG zostali– Łukasz Stemler /M.o.s.s.a.D/ oraz Marek Baczyński /SZA!/. Tytuł Osobowości Scenicznej VII WPKG przypadł Hubertowi Błaszczykowi /Camping Hill/. Najlepszym wokalistą VII WPKG został Alan Garstecki /Eleanor Gray/, a najlepszym perkusistą Daniel Maliszewski /Eleanor Gray/.

15 kwietnia mieliśmy okazję posłuchać jednego z najbardziej emocjonalnych koncertów. Przed mosińską publicznością zaprezentował się Fismoll /Arkadiusz Glensk/ wraz z zespołem. Artysta, będący jednocześnie wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów, przeniósł odbiorców w świat baśni i magii, tworząc tego dnia niezwykły klimat.

Sobota upłynęła pod hasłem gitary klasycznej. Doskonale znany nie tylko lokalnej publiczności Carlos Ramirez, wystąpił wraz ze swoimi uczniami. Koncert ukazał nie tylko twórczość artysty, ale również całokształt pracy, jaką wykonuje ucząc młodzież w Mosińskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowali się goście oraz uczniowie Carlosa Ramireza: Radosław Preisler, Weronika Banach, Natalia Jajczyk, Jan Hanćkowiak, Witalis Sąsiadek, Szymon Rodziewicz, Szymon Ciszek.

Niedziela to już był crème de la crème na światowym poziomie. W koncercie finałowym, kończącym X Jubileuszowe Dni Artystyczne z Gitarą zaprezentowali się wybitni i najważniejsi artyści polskiej sceny muzycznej – Marek Piekarczyk, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Jacek Jaguś, Bartosz Łęczycki, Tomasz Grabowy, Grzegorz Grzyb oraz mieszkaniec Mosiny – Remigiusz Szuman. Organizatorzy zaprosili również zespół Plondra, w którego składzie zagrał mosiński basista Paweł Stachowiak oraz laureatów VI i VII Wielkopolskiego Przeglądu Kapel w Mosinie zespół Ciabatta i Eleanor Gray.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie w organizacji X Jubileuszowych Dni Artystycznych z Gitarą w Mosinie. Honorowego patronatu udzielili: Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jerzy Ryś – Burmistrz Gminy Mosina; wsparcie finansowe: Województwo Wielkopolskie, Powiat Poznański oraz Gmina Mosina. Sponsorzy imprezy to: Spółdzielcza Grupa Bankowa, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Mosinie, Hotel Morena Mosina, Hotel Szablewski Dymaczewo Nowe, Salon Muzyczny RIFF Poznań, nasza.okolica.pl, Paco Cases Puszczykowo, MGRAFFO – Studio Reklamy Mosina.

Partnerzy: Era Jazzu, Związek Artystów Wykonawców STOART, LongPlay.

Patronat medialny objęli: TVP 3 Poznań, Radio Merkury Poznań, Radio Afera, Magazyn Gitarzysta, Gazeta Mosińsko-Puszczykowska, Informator Mosiński, All In Poznań , So! Music, Wizjer Turystyczny.pl

MOK

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Super Janusz
    wtorek, 19 kwi, 2016, 8:40:57 |

    Ten festiwal zawsze był na bardzo wysokim poziomie ale to co się działo w niedziele w MOK to był KOSMOS. Genialny koncert. Niesamowici muzycy – wszyscy zaprezentowali się z najlepszej strony a do tego widać było, że sprawiało im to przyjemność. Pan Dudek i Marek Raduli za organizację festiwalu powinni być zgłoszeni do Medalu Rzeczypospolitej Mosińskiej bo robią coś niesamowitego dla tego miasta.

  • ona
    poniedziałek, 9 maj, 2016, 18:36:08 |

    Potwierdzam że była wielka moc w niedzielę. Szkoda tylko, że taki KONCERT odbył się w niedzielę do tak późnych godzin a nie w SOBOTĘ. NA pewno więcej osób by skorzystało. Wielkie podziękowania dla Panów Marków :)

Skomentuj