T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - Black Weekend
Materiały partnera | czwartek, 16 cze, 2016 |

Z jakimi problemami spotykają się użytkownicy smartfonów?

Problemy z ładowaniem telefonu, zawieszający się system, przegrzewanie się sprzętu to najczęstsze problemy, na które uskarżają się posiadacze nowoczesnych telefonów komórkowych. Warto więc wyjaśnić skąd biorą się te problemy i jak je naprawić.

Niedziałający mikrofon

Dzwonimy do kogoś, a ktoś nas nie słyszy – chyba wszyscy to znamy. Usterka ta rzadko jest związana z uszkodzeniem samego mikrofonu w telefonie, gdyż najczęściej wynika ona z nieprawidłowego działania systemu operacyjnego. Zwykle udaje się więc jej pozbyć poprzez restart telefonu. Jeśli jednak ponowne uruchomienia urządzenia nie przyniosą rezultatu, konieczna będzie wizyta w serwisie.

ipad - smarton przy komputerze (komputer, smartfon)

Przegrzewający się smartfon

Silne nagrzewanie się telefonu podczas jego pracy zawsze niepokoi jego właściciela. Zwykle szybki wzrost temperatury sprzętu wynika z wad technicznych smartfona, złej optymalizacji jego systemu operacyjnego bądź z powodu korzystania z nieodpowiednich aplikacji. Jeśli problem występuje podczas uruchamiania konkretnej aplikacji, zwykle wystarczające jest jej usunięcie. Pozostałe przyczyny przegrzewania się sprzętu wymagają jednak kontaktu z serwisantem.

Internet nie działa

Niektóre osoby skarżą się, że w ich smartfonach nie działa Internet. Zwykle wiąże się to z tym, iż telefon staje się o wiele mniej funkcjonalny. Niekiedy Internet nie działa, gdyż wyłączyliśmy transmisję danych – konieczne jest jej włączenie. Zdarza się jednak, że pomimo iż jest ona aktywna, to wciąż nie działa prawidłowo – w takiej sytuacji należy zrestartować telefon, a jeśli to nic nie da – wybrać się do serwisu.

Telefon nie chce się ładować

Często zdarza się, że smartfon nie chce się ładować, mimo że został podłączony do ładowarki. Jeśli okaże się, że telefon nie wykrywa ładowarki, nie uda nam się nic zrobić bez wizyty w serwisie. Najprawdopodobniej uszkodzony jest wtedy port ładowania, a w gorszej sytuacji – płyta główna. Wymiana tychże elementów na nowe może nas kosztować nawet kilkaset złotych w zależności od tego, jaki model smartfona posiadamy.

Pęknięty wyświetlacz

Doskonale znany jest problem z pękniętymi wyświetlaczami smartfonów. Problem ten sprawia często, że korzystanie z telefonu dotykowego staje się nie tylko mało wygodne, ale nawet niemożliwe. Niestety, charakterystycznej pajęczynki na ekranie można pozbyć się jedynie, gdy ekran zostanie wymieniony. Koszt takiej wymiany jest na ogół na tyle wysoki, że decydujemy się na nią w ostateczności. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na korzystanie z nie do końca sprawnego smartfona, zakupmy Mobile Phone Insurance.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj