Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 15 lut, 2016 |

Z sesji Rady Miejskiej w Puszczykowie

  • Rewitalizacja zieleni zakola Warty (starania o fundusze)
  • Defibrylator dla OSP w Puszczykowie

Na pierwszej sesji Rady Miejskiej w 2016 r. burmistrz Andrzej Balcerek wręczył puszczykowskim strażakom defibrylator. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Gniewko Niedbała podziękował i zaznaczył, że jest to sprzęt niezbędny do ratowania ludzkiego życia w przypadku zatrzymania krążenia. Podkreślił też, że bez wsparcia ze strony miasta Puszczykowa strażacy nie byliby w stanie zakupić defibrylatora.

Defibrylator dla OSP w Puszczykowie

Defibrylator dla OSP w Puszczykowie

Strażacy przyszli na sesję po nieprzespanej nocy (z 25 na 26 stycznia), w czasie której gasili pożar domu przy ul. Pieszej. Przewodnicząca Rady Małgorzata Hempowicz podziękowała im za udział w tej akcji ratowniczej.

Władze Puszczykowa chcą pozyskać środki unijne na rewitalizację zieleni zakola Warty – na posadzenie drzew i krzewów oraz wyznaczenie ścieżek. W tym celu do końca lutego muszą złożyć wniosek wraz z koncepcją zagospodarowania zieleni na zakolu. W związku z tym przygotowanie tego projektu urzędnicy zlecili firmie Garden Project Justyny Krupy-Gust. Cena za projekt wyniesie 10 tys. zł. Zastępca Burmistrza wyjaśnił, że urzędnicy wybrali tę koncepcję spośród kilku innych zgłoszonych przez okoliczne przedsiębiorstwa, gdyż pani Justyna Gust zgodziła się wykonać swoją pracę w tak krótkim terminie (do końca lutego). (jb)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj