Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | poniedziałek, 25 wrz, 2017 |

RS Architektura – co nowego na mosińskim rynku nieruchomości

Pod koniec ubiegłego roku prezentowaliśmy na łamach naszej gazety działalność mosińskiej pracowni architektonicznej – RS Architektura oraz sylwetkę jej właścicielki p. Renaty Szymańskiej-Obidzińskiej. Chcielibyśmy sprawdzić co wydarzyło się w tym czasie, jakie projekty i budynki powstały, a jakich możemy się wkrótce spodziewać.

O RS Architektura pisaliśmy już wcześniej: https://www.gazeta-mosina.pl/2016/architekt-z-misja-w-mosinie/ Kreatywność, entuzjazm, energia i doświadczenie pani Renaty oraz zespołu RS Architektura to cechy, które pozwalają im na realizację zarówno dużych projektów na skalę ogólnokrajową, jak i skuteczne działania na rynku lokalnym.

Pani Renata niedawno wróciła z kilkumiesięcznego pobytu w Warszawie, gdzie pracowała przy realizacji biurowca na Alejach Jerozolimskich, teraz z zapałem angażuje się w kolejne mosińskie i poznańskie inwestycje.

Równolegle powstawały także nasze lokalne projekty i realizacje. Na ukończeniu jest m. in. budowany w Krośnie dwukondygnacyjny budynek mieszkalno – usługowy, zlokalizowany obok Biedronki, którego projekt powstał w ubiegłym roku w RS Architektura.

budynek mieszkalno-usługowy w Krośnie

Również w Krośnie oddano niedawno do użytkowania projektowany przez pracownię plac zabaw przy przedszkolu Calineczka, które z kolei w całości otwarto w ubiegłym roku. Teren jest ogromny, z wydzielonymi zróżnicowanymi strefami zabaw dla dzieci w różnym wieku, boiskiem, oraz strefą gastronomiczną i rekreacyjną dla rodziców.

Wkrótce przy istniejącym przedszkolu powstanie jeszcze centrum sportowe, również zaprojektowane przez p. Renatę i jej zespół. Budynek ma już pozwolenie na budowę, na ukończeniu jest projekt wykonawczy. Obiekt, w godzinach działalności przedszkola, służyć będzie aktywności sportowej przedszkolaków, po południu natomiast będą się tam odbywały różnego rodzaju zajęcia sportowe i rekreacyjne dostępne dla mieszkańców: m.in. gry zespołowe, balet, tańce, gimnastyka, lekcje gry na różnych instrumentach, i mnóstwo innych aktywności niedostępnych do tej pory w Mosinie. Inwestor ma wiele pomysłów i znając jego konsekwencję w ich realizacji można się spodziewać, że już niedługo będziemy mieli kolejne miejsce, gdzie będzie można kreatywnie, aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas.

budynek sportowy w Krośnie – projekt

Za sprawą projektów RS Architektura w Mosinie przebudowywane są także dwa budynki mieszkalne z pierwszej połowy XX w., które dzięki temu zyskają „nowe życie”, w okolicy powstaną też wkrótce dwa zupełnie nowe domy – w Mieczewie i Dymaczewie (oba uzyskały już zostały pozwolenia na budowę) – jeden z nich kryty będzie gontem osikowym, co nada mu niewątpliwie tradycyjny, niezwykle ciekawy charakter, drugi natomiast będzie miał nowoczesną formę.

Trwają prace projektowe nad kolejnymi domkami w Pecnie i Słupcy, budynkiem handlowo-usługowym we Wrześni, a wkrótce powstaną także projekty przebudowy kamienicy w Poznaniu oraz budowy 4-kondygnacyjnej „mieszkaniówki”.

Jesień to najlepszy moment na projekty, których realizacja jest planowana na wiosnę, więc szykuje się naprawdę pracowity okres.

Kolejną inicjatywą, którą w naszym regionie zapoczątkowała pani Renata, są warsztaty architektoniczne. Po dwóch pierwszej edycjach zajęć związanych architekturą domów, zainteresowanie zajęciami było tak duże, że zaplanowano kolejną, tym razem wakacyjną turę, pod hasłem „Moje wymarzone miejsce na wakacje” – ta również bardzo szybko znalazła odbiorców. Zajęcia skierowane są do dzieci oraz młodzieży i wyzwalają ogromne pokłady kreatywności, co niewątpliwie ma szansę zaprocentować w wielu dziedzinach życia młodych ludzi.

warsztaty architektoniczne

RS Architektura to nie tylko praca i projekty. Od jakiegoś czasu, szczególnie podczas imprez biegowych można zauważyć zawodników w limonkowych koszulkach z logiem RS Architektura Team – do grona architektów – biegaczy dołącza coraz więcej osób. Jest to doskonała forma wspólnego spędzania czasu, motywowania się do uprawiania sportu, a przy okazji – integracja i budowanie relacji, które są przecież bardzo ważnym czynnikiem decydującym o dobrej współpracy.

RS Architektura Team

Biuro pracuje intensywnie, wytrwale i nieprzerwanie, a efekty tej pracy są coraz bardziej widoczne. Patrząc na panią Renatę, jej zapał i kreatywność, możemy być pewni, że nasza okolica dzięki niej będzie zmieniać się nadal – i że będą to naprawdę ciekawe pomysły i rozwiązania.

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy

Tagi: ,

Skomentuj