Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | poniedziałek, 23 paź, 2017 |

Chwila zadumy w mosińskich lasach

22 października br. mieszkańcy gminy Mosina spotkali się przy grobach Polaków pomordowanych podczas II wojny światowej. Prochy nieznanych ofiar hitlerowskiego terroru spoczywają w lasach między Żabinkiem a Nowinkami (to zresztą nie jedyne takie mogiły w okolicy).

Uroczystość była okazją do zadumy, wskrzeszenia pamięci o tych, którzy zginęli, a dla najmłodszych – cenną lekcją historii. Odbyła się przy organizacji władz samorządowych Gminy Mosina, Zarządu Osiedla Nr 5 w Mosinie, zaś część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krośnie.

Dziękujemy. Pamiętamy.

Przy tej okazji przypominamy materiał, który ukazał się na łamach naszej gazety kilka lat temu, a dotyczy wrześniowych i październikowych wydarzeń, które w ostatnich dniach tak bardzo wspominamy. Przy okazji – warto wiedzieć, że wokół nas żyją jeszcze ludzie, którzy byli świadkami tych tragicznych wydarzeń: https://www.gazeta-mosina.pl/2009/70-rocznica-wojny/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.7/10 (Głosujących: 22)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo