Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | czwartek, 13 kw., 2017 | komentarze 2

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły” – podziękowania pogorzelców z Rogalinka

W listopadzie ubiegłego roku rodzina z Rogalinka w pożarze straciła cały dorobek życia. W pomoc pogorzelcom zaangażowało się wówczas mnóstwo osób i instytucji. Niebawem rodzina wróci do swojego domu. Dziś dziękują wszystkim za pomoc w tej trudnej sytuacji.

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, ale bezinteresownie wyciągają ręce i proponują swoją pomoc”.

PODZIĘKOWANIE

Szanowni Państwo!

24 listopada to dzień, w którym nasz dom stanął w płomieniach. Straciliśmy prawie wszystko, ale dzięki szybkiej reakcji sąsiadów oraz szybkiej i skutecznej akcji jednostek straży pożarnej – Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 9 Państwowej Straży Pożarnej w Mosinie, Ochotniczym Strażom Pożarnym Mosina i Radzewice konstrukcja nie została naruszona i dom nadawał się do remontu, a więc wielkie szczęście w tym ogromnym nieszczęściu. A potem zaczęła napływać do nas pomoc rzeczowa, finansowa, pomoc w pracach porządkowych i remontowych oraz bardzo cenna dla nas w tym momencie pomoc psychologiczna i prawnicza, a także zewsząd życzliwe słowa i gesty dodające otuchy.

Za wszystko, co otrzymaliśmy i za okazaną dobroć jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Bez Państwa pomocy nie poradzilibyśmy sobie w tych trudnych chwilach. Nie poradzilibyśmy sobie również bez osób, które z dużym zaangażowaniem organizowały tę pomoc, poświęcając swój prywatny czas i energię.

Teraz jesteśmy pełni nadziei, że wkrótce zamieszkamy we własnym domu. Budynek jest już prawie suchy, są wstawione okna, położone tynki, nowa instalacja elektryczna i rozpoczęło się szpachlowanie i malowanie ścian.

W pomoc zaangażowały się:

– Samorząd Gminy Mosina,
– osoby prywatne,
– instytucje,
– stowarzyszenia,
– organizacje,
– firmy,
– parafie,
– szkoły: ZS w Rogalinku, LO w Puszczykowie oraz wiele innych,
– media

Trudno byłoby wyliczyć wszystkich nie pominąwszy nikogo, ale wszystkim serdecznie i z całego serca dziękujemy. Mamy szczęście, że mieszkamy w gminie Mosina, że pracuję w szkole w Rogalinku, a nasza córka uczy się w LO w Puszczykowie, gdyż pracownicy, uczniowie i rodzice obu szkół nie pozostali obojętni wobec naszej tragedii. Dziękujemy również osobom i instytucjom spoza gmin Mosina i Puszczykowo, które zaangażowały się w bezinteresowną pomoc. O wszystkich pamiętamy, wszystkich mamy w swoich sercach i życzymy Wam, aby dobroć, którą nam okazaliście wróciła do Was.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Alina i Paweł Potoccy z córką

Rogalinek - budynek w trakcie pożaru

Rogalinek – budynek w trakcie pożaru, źródło: http://www.kmpsp.poznan.pl/2016-11-24/pozar-budynku-mieszkalnego-w-rogalinku

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.5/10 (Głosujących: 19)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Doman
  czwartek, 13 kw., 2017, 15:46:20 |

  Super, dobrze jest wiedzieć, że jak zdarzy się w życiu jakieś nieszczęście to zawsze znajdą się dobre dusze, które pomogą wyjść na prostą.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)
 • Jm
  czwartek, 13 kw., 2017, 22:15:45 |

  Dobrze że ludzie w obliczu takiej sytuacji potrafia bezinteresownie pomagać.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo