Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Redakcja GMP | środa, 27 sp., 2017 | 1 Komentarz

Łatwa naprawa i dostępne części. Dlaczego akurat Ursus C-360 jest nieśmiertelny?

Produkcję Ursusa C-360 zaczęto w 1976 roku i kontynuowano nieprzerwanie do połowy lat dziewięćdziesiątych. I choć od momentu, kiedy to z taśmy produkcyjnej zjechał ostatni ciągnik tego typu, minęło już niemal ćwierć wieku, to maszynę tę dalej można zobaczyć w wielu polskich gospodarstwach rolnych. Łatwa dostępność części do Ursusa C-360 to jedno, ale powodów nieustającej popularności „sześćdziesiątki” jest dużo więcej.

Ursus C-360 już na stałe wpisał się w historię polskiego rolnictwa i stanowi integralną część wiejskiego krajobrazu. Nie ulega wątpliwości, że Ursus to w naszym kraju prawdziwy fenomen, ale popularności tego konkretnego modelu nie można tłumaczyć jedynie sentymentem rolników do kultowej polskiej marki. Co sprawia, że mimo całego obecnego postępu technologicznego na wielu polskich gospodarstwach rolnych w dalszym ciągu pracują ponad 30-letnie Ursusy?

Spora wytrzymałość

Ursus C-360 to modyfikacja ciągnika Ursus C-355. Względem poprzednika wprowadzono kilka kluczowych zmian, m.in. zamontowano siedzisko kierowcy typu „Grammer”, podmieniono silnik na mocniejszy (moc 38,2 kW / ~52KM), udoskonalono układ hamulcowy oraz ustawiono szybką wymianę zaczepu wahliwego na zaczep do przyczep jednoosiowych. Efekt? Ursus C-360 potrafi pracować niemal w każdych warunkach. To maszyna wytrzymała i na tyle uniwersalna, że w wielu gospodarstwach pracuje jako jedyny ciągnik.

Nieskomplikowana konstrukcja i łatwość naprawy

Ursus C-360 to maszyna o niezwykle prostej budowie – w końcu pochodzi z czasów, gdy stawiano przede wszystkim na praktyczność. Oznacza to tyle, że większość mniejszych napraw można przeprowadzić całkowicie samodzielnie; takie odpowietrzenie hamulców da się na przykład wykonać, nie zjeżdżając nawet z pola. Jeżeli chodzi o części do C-360, to bardzo dobrym pomysłem okazało się zastosowanie w silniku czterech głowic. Dzięki temu, jeżeli z jakiegoś powodu puszcza uszczelka pod głowicą, to natychmiast wiadomo, w którym miejscu i na którym cylindrze.

Duża dostępność części do Ursus C-360

Skoro już mowa o budowie, to warto również wspomnieć o dużej dostępności części do Ursusa C-360. Mimo że produkcja tego modelu zakończyła się ponad 20 lat temu, to nadal bez problemu da się zakupić praktycznie wszystkie potrzebne części. Dlatego awaria sprzętu to nie koniec świata. Tym bardziej, że dzięki internetowi zamawianie stało się zdecydowanie prostsze, a ceny bardziej konkurencyjne. Sklepy takie jak Agropomoc.pl oferują szeroki wachlarz części zamiennych do Ursusa C-360 na każdą kieszeń.

Wznowienie produkcji

Kilka lat temu Ursus postanowił wykorzystać niesłabnącą popularność swojego kultowego produktu i wypuścił na rynek ciągnik o takiej samej nazwie. I tylko nazwie, bo o normalnym wznowieniu produkcji starszej „sześćdziesiątki” nie było mowy; maszyna emituje w końcu taką ilość spalin, że przyprawia urzędników w Brukseli o zawał. Do tego dochodzą jeszcze kwestie związane z bezpieczeństwem, komfortem i stroną techniczną. Krótko mówiąc: prawdziwy Ursus C-360 jest tylko jeden.

Nic nie wskazuje na to, żeby Ursus C-360 szybko zniknął z krajowych gospodarstw rolnych. To w końcu sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu, maszyna niezwykle wytrzymała, tania i prosta w naprawie. I choć Ursus nie jest pozbawiony pewnych wad (stosunkowo duże zużycie paliwa, średnio wygodna kabina), to wady te nie są w stanie przysłonić jego zalet.

Ciągnik Ursus C-360 - Polski traktor

Ciągnik Ursus C-360 – Polski traktor

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • sobota, 11 gr., 2021, 23:46:31 |

    To prawda, C-360 to bardzo udany egzemplarz z fabryki Ursusa. W dalszym ciagu dostępność części jest dość duża. W ich poszukiwaniach dobrze jest mieć katalog. Ja swój kupilem tutaj https://bit.ly/31NP0je

Skomentuj