Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 29 mar, 2017 | komentarzy 5

Dofinansowanie na rozbudowę szkoły w Krosinku

Szkoła Podstawowa w Krosinku zostanie rozbudowana. Uzyskano na ten cel dofinansowanie unijne w wysokości 3 999 490,47 zł.

Inwestycja ma kosztować ok. 7 mln zł.

SP „Pod Lipami” w Krosinku

Jest to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Działanie 9.3 – Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej.

SP w Krosinku - projekt rozbudowy

SP w Krosinku – projekt rozbudowy – etap 1 – źródło: http://czasmosiny2.pl/ogloszono-przetarg-na-rozbudowe-szkoly-w-krosinku/

Jako wykonawcę głównych prac budowlanych gmina wybrała ofertę złożoną przez Zakład Instalacyjno-Budowlany Mateusz Maćkowiak, z ceną ofertową brutto: 4 927 786,48 zł.

Rozbudowa szkoły

Nowy budynek dydaktyczny zostanie połączony z istniejącym za pomocą łącznika (patrz projekt poniżej). Inwestycja, która ma kosztować 7 milionów zł obejmuje budowę budynku wraz z zagospodarowaniem terenu, budową zjazdu na drogę publiczną, wewnętrznego układu drogowego wraz z parkingami oraz budową przyłączy. Zaprojektowany został budynek niepodpiwniczony, 3 kondygnacyjny z dachem spadzistym. Budynek zaprojektowano jako prostą (w wyrazie architektonicznym) bryłę nawiązującą do architektury lokalnej. Według założeń projekt pozostaje również w związku z miejscową tradycją architektoniczną, która w tym wypadku przekłada się na kolorystykę i materiały wykończeniowe budynku. Zaproponowane materiały i kolorystyka korespondują z lokalną architekturą i wpisują się w jej charakterystyczne elementy.

Plan architektoniczny po rozbudowie Szkoły Podstawowej w Krosinku

Plan architektoniczny po rozbudowie Szkoły Podstawowej w Krosinku

Plan architektoniczny po rozbudowie Szkoły Podstawowej w Krosinku

Plan architektoniczny po rozbudowie Szkoły Podstawowej w Krosinku

W drugim etapie zostanie wybudowana sala gimnastyczna.

Obecnie Szkoła Podstawowa w Krosinku obejmuje region Krosinka Ludwikowa, Dymaczewa Nowego i Dymaczewa Starego. Po rozbudowie szkoła będzie mogła przyjmować uczniów z obwodu Krosna.

Grafiki: czasmosiny2.pl

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • Gość
  środa, 29 mar, 2017, 22:27:27 |

  No to rozbudowa porządna! I kolejna hala – super!

 • mosiniak
  piątek, 21 lip, 2017, 17:50:52 |

  Budowa budynku szkolnego minęła półmetek. Można to zaobserwować będąc przejazdem przez Lipową w Krosinku.
  Szkoła bardzo potrzebna tym bardziej, że nowy blok w Krośnie już nieco przyciasny. Kolejny krok, to sala gimnastyczna dla tej szkoły. Dzieciaki i ich rodzice już marzą o zajęciach w prawdziwej sali, a nie stodółce dla kóz.
  Wreszcie coś się dzieje dobrego.

 • Baśka
  poniedziałek, 24 lip, 2017, 15:46:19 |

  Szkoda, że tak mało osób widzi to w sposób jak mosiniak.

 • mosiniak
  poniedziałek, 24 lip, 2017, 17:17:37 |

  To nic trudnego, wystarczy pojechać na ulicę Lipową do Krosinka. Wiedzieć to znaczy interesować się i tyle w temacie. Pokręcicie się przy rozbudowanej szkole to może zobaczycie niejednego radnego. Radny z tego okręgu bywa tam często. Ja zaglądam tam sporadycznie przejazdem. Porównuję to co widzę z tym o czym czytam w informatorze. Jak na razie nie widzę rozbieżności. W końcu może i ja doczekam się drogi?

 • Aśka
  środa, 7 mar, 2018, 13:42:49 |

  Rewelacyjna szkoła i kadra. Zmieniłam szkołę właśnie na tę. Jestem super zadowolona

Skomentuj