DudaPomoc po Poznańsku w Mosinie
W Mosinie oficjalnie rozpoczęło swoją działalność społeczne biuro poselskie i punkt pomocy prawnej „DudaPomoc po Poznańsku”.
„DudaPomoc po Poznańsku” w Mosinie
Bezpłatny punkt pomocy prawnej „DudaPomoc po Poznańsku” w Mosinie miał swoje otwarcie 23 stycznia. Biuro znajduje się w sali przy ul. Kościuszki 1.
„Staramy się pomóc innym osobom, nie angażując przy tym państwa” – rekomenduje akcję jej inicjator, poseł Bartłomiej Wróblewski.
Jest to 15 takie biuro i pomoc prawna w Poznaniu i powiecie poznańskim. W 2016 r. rozpoczęły działalność biura w Poznaniu, Baranowie, Buku, Dopiewie, Komornikach, Kostrzynie, Koziegłowach Kórniku, Luboniu, Pobiedziskach, Stęszewie, Suchym Lesie, Swarzędzu, oraz w Rokietnicy.
„DudaPomoc po Poznańsku” jest inicjatywą lokalną zainspirowaną hasłem z kampanii prezydenckiej. Działa w Poznaniu i Powiecie Poznańskim. Działalność koncentruje się na interwencji, a w szczególności na udzielaniu wsparcia w sprawach, gdzie widoczna jest krzywda ludzka i niesprawiedliwe traktowanie przez organy stosujące prawo. Celem jest również niesienie pomocy osobom, które z przyczyn ekonomicznych nie mogą skorzystać z płatnych usług profesjonalnych pełnomocników procesowych
Porady w ramach „Dudapomocy po poznańsku” udzielane są bezpłatnie. Inicjatywa oparta jest o zasadę wolontariatu, jest więc dobrowolną pracą wykonywaną przez radców prawnych, adwokatów i doktorów prawa. Pomoc prawna polega tutaj na udzielaniu informacji prawnych osobom zgłaszającym się do biura. Obsługiwana jest tutaj każda osoba, niezależnie od kategorii wiekowej czy statusu społecznego. W pierwszej kolejności specjaliści starają się określić na czym polega problem. Następnie wskazywane są te elementy, które są istotne z punktu widzenia formalno-prawnego, a także organy, gdzie powinno się zgłosić, żeby realizować swoje uprawnienia. Określane jest jakie konkretne dokumenty są niezbędne do rozstrzygnięcia problemu a także jakie działania należy podjąć w związku z ochroną swoich praw. Jeśli problem wymaga bardzo profesjonalnej i długotrwałej pomocy prawnej, kierowane są wnioski o adwokata z urzędu.
Więcej o „DudaPomocy po Poznańsku”, a także innych formach wsparcia dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej w postaci doradztw: dla osób szukających pracy, w sprawach budowlanych i prawno-budowlanych, w sprawach emerytalnych i rentowych (ZUS), w sprawach finansowych, w sprawach podatkowych i egzekucji administracyjnej, a także punktu mediacji, można znaleźć na stronie: http://bartlomiejwroblewski.pl/dudapomoc-po-poznansku.
Wasze komentarze (3)
Kto za to płaci, z czyich pieniędzy jest to finansowane?I co na to kancelarie prawne, przecież jest to dla nich konkurencja – i to darmowa.
Redakcjo! Dajcie znać jak to działa, bo przy obecnej cenie papug pozostaje tylko internet.
[treść komentarza usunięta] – red.