Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | środa, 25 sty, 2017 | komentarze 3

DudaPomoc po Poznańsku w Mosinie

W Mosinie oficjalnie rozpoczęło swoją działalność społeczne biuro poselskie i punkt pomocy prawnej „DudaPomoc po Poznańsku”.

Bartłomiej Wróblewski i proboszcz Edward Majka - otwarcie biura DudaPomoc po poznańsku

„DudaPomoc po Poznańsku” w Mosinie

Bezpłatny punkt pomocy prawnej „DudaPomoc po Poznańsku” w Mosinie miał swoje otwarcie 23 stycznia. Biuro znajduje się w sali przy ul. Kościuszki 1.

Staramy się pomóc innym osobom, nie angażując przy tym państwa” – rekomenduje akcję jej inicjator, poseł Bartłomiej Wróblewski.

Bartłomiej Wróblewski i proboszcz Edward Majka - otwarcie biura DudaPomoc po poznańsku

Bartłomiej Wróblewski i proboszcz Edward Majka – otwarcie biura DudaPomoc po poznańsku

Jest to 15 takie biuro i pomoc prawna w Poznaniu i powiecie poznańskim. W 2016 r. rozpoczęły działalność biura w Poznaniu, Baranowie, Buku, Dopiewie, Komornikach, Kostrzynie, Koziegłowach Kórniku, Luboniu, Pobiedziskach, Stęszewie, Suchym Lesie, Swarzędzu, oraz w Rokietnicy. 

„DudaPomoc po Poznańsku” jest inicjatywą lokalną zainspirowaną hasłem z kampanii prezydenckiej. Działa w Poznaniu i Powiecie Poznańskim. Działalność koncentruje się na interwencji, a w szczególności na udzielaniu wsparcia w sprawach, gdzie widoczna jest krzywda ludzka i niesprawiedliwe traktowanie przez organy stosujące prawo. Celem jest również niesienie pomocy osobom, które z przyczyn ekonomicznych nie mogą skorzystać z płatnych usług profesjonalnych pełnomocników procesowych

Porady w ramach „Dudapomocy po poznańsku” udzielane są bezpłatnie. Inicjatywa oparta jest o zasadę wolontariatu, jest więc dobrowolną pracą wykonywaną przez radców prawnych, adwokatów i doktorów prawa. Pomoc prawna polega tutaj na udzielaniu informacji prawnych osobom zgłaszającym się do biura. Obsługiwana jest tutaj każda osoba, niezależnie od kategorii wiekowej czy statusu społecznego. W pierwszej kolejności specjaliści starają się określić na czym polega problem. Następnie wskazywane są te elementy, które są istotne z punktu widzenia formalno-prawnego, a także organy, gdzie powinno się zgłosić, żeby realizować swoje uprawnienia. Określane jest jakie konkretne dokumenty są niezbędne do rozstrzygnięcia problemu a także jakie działania należy podjąć w związku z ochroną swoich praw. Jeśli problem wymaga bardzo profesjonalnej i długotrwałej pomocy prawnej, kierowane są wnioski o adwokata z urzędu.

Więcej o „DudaPomocy po Poznańsku”, a także innych formach wsparcia dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej w postaci doradztw:  dla osób szukających pracy, w sprawach budowlanych i prawno-budowlanych, w sprawach emerytalnych i rentowych (ZUS), w sprawach finansowych, w sprawach podatkowych i egzekucji administracyjnej, a także punktu mediacji, można znaleźć na stronie: http://bartlomiejwroblewski.pl/dudapomoc-po-poznansku.

DudaPomoc po Poznańsku - nowe biuro bezpłatnej pomocy prawnej

DudaPomoc po Poznańsku – nowe biuro bezpłatnej pomocy prawnej

DudaPomoc po Poznańsku

DudaPomoc po Poznańsku

Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski, poseł RP

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.3/10 (Głosujących: 20)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Kol
  środa, 25 sty, 2017, 23:09:44 |

  Kto za to płaci, z czyich pieniędzy jest to finansowane?I co na to kancelarie prawne, przecież jest to dla nich konkurencja – i to darmowa.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • kaczmarek
  czwartek, 26 sty, 2017, 13:09:43 |

  Redakcjo! Dajcie znać jak to działa, bo przy obecnej cenie papug pozostaje tylko internet.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)
 • [komentarz wuglarny]
  czwartek, 26 sty, 2017, 17:53:59 |

  [treść komentarza usunięta] – red.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo