Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Marta Mrowińska | czwartek, 9 mar, 2017 | komentarze 2

Duży szacunek dla mieszkańców – Postępy prac na ul. Wodnej

W sierpniu 2016 roku rozpoczęły się prace związane z budową ulicy Wodnej w Mosinie. Planowano zakończyć je jeszcze w ubiegłym roku, tymczasem budowa wciąż trwa. Co powoduje przesunięcie terminu jej zakończenia?

Przede wszystkim – bardzo wysokie zwierciadło wody gruntowej w tym rejonie – trzeba było obniżyć je aż o 4 metry, zamontować wysokowydajne pompy, by doprowadzić do obniżenia poziomu wody. Poza tym – oś nowo budowanej kanalizacji deszczowej była w kolizji z istniejącym już na ulicy wodociągiem, który trzeba było zdemontować, pogłębić kanał i stopniowo, odcinkami montować nowy wodociąg. Związane to jest z okresowymi przerwami w dostępie wody dla mieszkańców (przerwy te są jednak planowane, a mieszkańcy informowani o nich wcześniej). Trzecia poważna trudność, z jaką musiała zmierzyć się firma budująca drogę to linia wysokiego napięcia, która także musiała zostać przeniesiona w inne miejsce (kabel wysokiego napięcia trzeba było przełożyć na inną lokalizację).

ul. Wodna w Mosinie

ul. Wodna w Mosinie

W trakcie tych robót, systematycznie pojawia się firma drogowa, która etapami kładzie nowe krawężniki, wjazdy do posesji oraz tłuczeń. Ze względu na to, iż pora roku uniemożliwia wykonywanie tego typu działań, firma wznowi prace na początku marca. Dopiero po nałożeniu tłucznia na całej powierzchni drogi położony zostanie asfalt.

pompy przy ul. Wodnej w Mosinie

pompy przy ul. Wodnej w Mosinie

Planowany termin zakończenia całej inwestycji to połowa kwietnia 2017 r. Do połączenia dwóch odcinków budowy drogi pozostało około 80 metrów (przypomnijmy, że całość wynosiła około 700 metrów). To już niewiele. Mieszkańcy muszą znosić wiele niedogodności, wykazują jednak sporo zrozumienia i cierpliwości, zaś kierownictwo budowy informuje na bieżąco o planowanych utrudnieniach (zablokowanie wjazdu na posesję, wyłączenie wody itp.).

ul. Wodna - prace budowlane

ul. Wodna – prace budowlane

W najbliższym czasie przedstawimy relację z budowy i zakończenia prac na pierwszym etapie (przed położeniem asfaltu).

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.1/10 (Głosujących: 19)
Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Mosina

Tagi: ,

Wasze komentarze (2)

 • Many
  czwartek, 9 mar, 2017, 12:39:06 |

  Współczuję mieszkańcom Wodnej. Przez całą noc dudniąca pompa … hałas i drgania. To naprawdę musi być męczące. Sama inwestycja miała być o wiele szybsza, ale cóż – wyszło jak zwykle.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 3)
 • wqrzony
  piątek, 10 mar, 2017, 14:44:36 |

  Szkoda, że nie mówi się głośno o błędach jakie zostały popełnione podczas budowy tejże ulicy. Gdyby wcześniej przygotowano rzetelne plany hydrologiczne to wiadomo by było jak duże są w tym miejscu trudności i zamiast tej drogi zrobiono by z powodzeniem jedną z wielu innych, które od lat czekają na położenie kostki brukowej czy wylanie asfaltu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: -2 (Głosujących: 4)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo