Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 20 sie, 2017 | komentarze 2

Egipskie ciemności w Puszczykowie

Do redakcji zwróciła się jedna z mieszkanek Puszczykowa z prośbą o nagłośnienie sprawy. Zarówno ona jak i inni mieszkańcy pokonują każdego dnia trasę wiodącą przez ul. Wodziczki w Puszczykowie. Problem w tym, że po zapadnięciu zmroku ulica znajduje się w totalnych ciemnościach. Nasza czytelniczka wiele razy zwracała się z prośbą do Urzędu Miasta Puszczykowo o rozwiązanie problemu (zamontowanie oświetlenia).

Jak została poinformowana, starania Urzędu o wybudowanie nowego oświetlenia na ul. Wodziczki rozpoczęły się we wrześniu 2016 r. Administratorem terenu, na którym znajduje się ulica jest jednakże Wielkopolski Park Narodowy. W związku z tym Urząd zwrócił się do WPN o umożliwienie wykonania wymiany słupów oświetleniowych i lamp wzdłuż całej ulicy. Jak informuje pismo, które mieszkanka otrzymała z Urzędu, WPN postawił warunki finansowe nie do przyjęcia przez Burmistrza. W chwili obecnej toczą się negocjacje z WPN na temat zmiany wymagań, jednak – do tej pory – bez rezultatu. Czytelniczce poradzono zwrócenie się bezpośrednio do WPN z prośbą o wybudowanie oświetlenia (co oczywiście uczyniła).

Mieszkanka Puszczykowa podkreśla: „Powrót do domu tak nieoświetloną drogą w środku lasu stanowi nie tylko realne niebezpieczeństwo, a także codzienne wyzwanie, żeby nie powiedzieć – stres. Dotyczy to zarówno moich powrotów do domu, jako osoby dorosłej, ale również naszej małoletniej Ani oraz wielu pozostałych mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej Rusałka, która tę drogę codziennie pokonuje. Jak Państwo wiecie, miały już miejsce na tej drodze sytuacje zagrożenia zdrowia i życia (napady), a teraz do tego mogą również pojawić się zwierzęta, które ośmielone ciemnością mogą częściej tamtędy spacerować. Chciałabym uniknąć kolejnych takich sytuacji, a także nie prowokować ich ponownie„. Poza tym, z nadejściem jesieni droga będzie ciemna już około godziny 16:00 oraz w godzinach porannych, co spowoduje, że utrudnienia będą towarzyszyć mieszkańcom praktycznie przez większość czasu.

Jak pisze Czytelniczka: „Nieustająco liczę na interwencję zarówno Wielkopolskiego Parku Narodowego (…) jak i Urzędu Miasta Puszczykowa w celu skutecznej realizacji oświetlenia ulicy Wodziczki. Do Państwa kieruję tę sprawę, wierząc, że możecie pomóc w nagłośnieniu i tym samym przyspieszeniu tej kwestii„.

Publikujemy zatem i liczymy na szybkie wyjaśnienie i rozwiązanie sprawy. (red.)

ul. Wodziczki 17 lipca godz. 21.30

Ciemności w Puszczykowie: ul. Wodziczki 17 lipca godz. 21.30

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • nnn
    poniedziałek, 21 sie, 2017, 12:12:23 |

    Mosina boczna Chopina idąca w las ….. koleżanka również ma ten sam problem, wielokrotnie zgłaszała to do gminy i…. Kiedyś w tej ciemności podczas zamykania bramy napadli ją i ukradli auto…..

  • Gość
    poniedziałek, 21 sie, 2017, 13:14:50 |

    Nasz lokalne,pełne zaćmienie słońca.

Skomentuj