Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | wtorek, 13 cze, 2017 |

Grand Prix Nordic Walking – druga odsłona

Miniona niedziela była z pewnością bardzo atrakcyjnym dniem dla miłośników nordic walking. W Jeziorach odbyła się bowiem druga z cyklu czterech imprez, organizowana w ramach Grand Prix WPN. Przypomnijmy, że pierwsze zawody odbyły się 22 kwietnia br. podczas „Króla Parku”, wydarzenia rozpoczynającego obchody 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Cały cykl jest upamiętnieniem obchodów jubileuszu Parku, formą propagowania zdrowego stylu życia, a poza tym – promocją najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w naszym regionie. O godz. 11.00 na starcie pojawiło się blisko 200 zawodników, przed którymi do pokonania była 10-kilometrowa trasa, wiodąca ścieżkami WPN. Uczestnicy startowali w odpowiedniej kolejności: na początek wystartowali najlepsi, a potem mężczyźni i kobiety w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Sebastian Rajewski z Piły, z czasem netto 01:06:16; drugie miejsce zdobył Piotr Orywal z Poznania (czas 01:08:42), zaś trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Rembarzowi z Krosinka – przemierzył on trasę w czasie 01:09:18.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Mielecka z Gąsawy z czasem 01:09:40; zaraz po niej na mecie znalazła się Katarzyna Staszewska ze Środy Wielkopolskiej (czas: 01:13:54), zaś trzecie miejsce zajęła Małgorzata Krakowiak z Wir z czasem 01:16:43.

Oprócz klasyfikacji generalnej i w poszczególnych grupach wiekowych, odbyła się także klasyfikacja mieszkańców gminy Puszczykowo (zmienna dla poszczególnych imprez, w zależności od aktualnego gospodarza – poprzednio była nim Mosina, następni to Stęszew i Komorniki). Na całej trasie znajdowali się sędziowie, oceniający technikę marszu. Impreza odbyła się przy pięknej pogodzie, w dobrej atmosferze sportowej rywalizacji; w międzyczasie można było odwiedzić stoiska partnerów projektu „Aktywnej Trójki”, Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz – tradycyjnie już – wziąć udział w konkursie wiedzy o gminie.

Przypominamy, że przed nami jeszcze dwie imprezy w cyklu Grand Prix Nordic Walking: 3 września w Stęszewie, a zakończenie całego Grand Prix – 15 października w Komornikach. Całość organizowana jest przez partnerów projektu „Aktywna Trójka – trasy trzech aktywności”, zaś patronat merytoryczny sprawują: MarszPoZdrowie.pl oraz Nordic Walking Poland.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Skomentuj