Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | wtorek, 24 paź, 2017 |

II Bieg Pamięci za nami

W niedzielę, 22 października br., odbył się trzeci, ostatni już bieg z cyklu Mosińskiego Grand Prix – Bieg Pamięci. Oprócz zakończenia całego cyklu, bieg ten miał na celu upamiętnienie jakże ważnych dla mieszkańców Mosiny wydarzeń z 20 października 1939 roku, kiedy to na mosińskim rynku zostało zamordowanych piętnastu mieszkańców gminy Mosina.

Organizatorami byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie oraz Stowarzyszenie „Mosiński Sport”, w partnerstwie z Gminą Mosina, Nadleśnictwem Konstantynowo, jednostkami OSP Gminy Mosina oraz Gminnym Centrum Informacji w Mosinie.

Piętnastokilometrowa trasa wiodła przez malownicze, leśne ścieżki Nadleśnictwa Konstantynowo. Mimo wcześniejszej korzystnej aury niedzielny poranek powitał zawodników ulewnym deszczem i chłodnym powietrzem. Deszcz spowodował, że trasa stała się wymagająca, było na niej sporo błota, ślisko i dość trudno. Nie zniechęciło to jednak uczestników – atmosfera od początku była gorąca i przyjazna, a z upływem czasu przybywało także kibiców. Organizatorzy zadbali o to, by każdy mógł ogrzać się przy ognisku, wypić gorącą herbatę (stoisko LOFT Fitness oferował gorące napoje i słodkie przekąski) i zjeść smaczny posiłek po biegu. Kiedy na metę zaczęli wbiegać pierwsi zawodnicy, niespodziewanie przestało padać i niebo z minuty na minutę robiło się coraz jaśniejsze. Uroczystość podsumowania i wręczenia pucharów i nagród odbyła się już w pięknej, jesiennej, nawet momentami słonecznej scenerii.

rozgrzewka

A było co świętować: bieg ukończyło 203 zawodników, a nagrody przyznawano w kategorii open, kategorii mieszkańców gminy Mosina oraz podsumowujące całe Grand Prix.

I tak, w kategorii open pierwsze miejsce zajął Mateusz Fabisiak z Mosiny, wbiegając na metę z czasem 0:56:50. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Łączny z Czempinia z wynikiem 0:57:58, zaś na trzeciej pozycji – Agnieszka Kuster z Komornik, której wynik to 1:00:53.

Mateusz Fabisiak – zwycięzca II Biegu Pamięci

W kategorii mieszkańców Gminy Mosina wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Załuska-Lipa z Mosiny z wynikiem 1:11:30, drugie – Emilia Bogucka z Mosiny (1:12:45), zaś na trzeciej pozycji znalazła się Beata Owczarek z Krosinka z czasem 1:13:21. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Mateusz Fabisiak z Mosiny (ze wspomnianym już czasem 0:56:50), drugie – Michał Szczepaniak z Mosiny (czas: 1:02:42), trzecie zaś – Piotr Załuski z Pecnej (1:04:45).

W klasyfikacji generalnej Mosińskiego Grand Prix czołówka kształtuje się tak samo, jak w kategorii open – pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Mateusz Fabisiak, Paweł Łączny, Agnieszka Kuster. W klasyfikacji Grand Prix mieszkańców Gminy Mosina wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Załuska-Lipa, drugie – Emilia Bogucka, trzecie zaś – Beata Owczarek. W kategorii mężczyzn pierwsze trzy miejsca kształtują się następująco: Mateusz Fabisiak, Michał Szczepaniak, Piotr Załuski.

Osobne nagrody zostały także przyznane w kategorii Adrenalina Fitness.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, a zwycięzcom szczególnie dobrych wyników!

po biegu można było ogrzać się przy ognisku

Z pewnością II Bieg Pamięci można zaliczyć do bardzo udanych imprez sportowych w naszej gminie. Dobra organizacja, niepowtarzalny klimat i dużo radości. Zarówno zawodnicy jak i kibice mieli okazję do spędzenia czasu w pięknym miejscu i wspaniałej atmosferze. Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku! P.S. Terminy Mosińskiego Grand Prix w 2018 roku są już znane – zapraszamy na stronę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie, zapisy ruszają niebawem!

start biegu

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Skomentuj