Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | niedziela, 22 sty, 2017 |

Jak wybrać sedes?

Jeżeli myślimy o wyborze nowego sedesu, warto zwrócić uwagę między innymi na rodzaj podejścia kanalizacyjnego (odcinka łączącego miskę ustępową z pionem kanalizacyjnym). Jeżeli takowy znajduje się w ścianie, będzie do niego pasować miska ustępowa z odpływem poziomym (typ poznański), jeżeli w podłodze – miska z odpływem pionowym (typ warszawski). Dostępne są również miski ustępowe z odpływem uniwersalnym, które można zamontować do obu rodzajów podejść.

Jeżeli urządzamy wnętrze o nowoczesnym wystroju warto wybrać sedes wiszący. To znaczy taki, który jest zamontowany na stelażu instalacyjnym. Polecam zapoznać się w tym przypadku z ofertą Axel Doto. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli ukryć instalacje i zbiornik spłukujący, a także ułatwi utrzymanie czystości wokół miski ustępowej. Montaż stelaża nie powinien sprawić trudności, ponieważ jest łatwy i szybki, a sama konstrukcja (o ile odpowiednio ją dobierzemy i zamontujemy) bardzo wytrzymała (wiszące miski ustępowe i bidety są testowane na obciążenia do 400 kg).

Stelaże to element, który jest najczęściej wykorzystywany do wieszania misek ustępowych, ale spotyka się też odpowiednie rodzaje do instalowania bidetów, umywalek, baterii podtynkowych oraz narożne. Stelaże zastosowane do zabudowy lekkiej tworzą samonośną konstrukcję, gotową do obudowania płytami gipsowo- kartonowymi. Modele do zabudowy przeznaczone do tak zwanej ciężkiej zabudowy należy obmurować, aby te dały radę utrzymać ciężar przyborów sanitarnych.

Tak samo jak do miski ustępowej wiszącej, tak również i do stojącej można dokupić deskę w wersji antybakteryjnej lub wolno opadającą (z systemem amortyzującym i wyciszającym opadanie). Tutaj znowu warto wymienić serię Axel Doto. Takie rozwiązanie jest warte uwagi szczególnie wtedy, gdy użytkownikami są dzieci. Jeżeli nasza łazienka jest wystarczająco duża i przestrzenna, warto pomyśleć o zamontowaniu bidetu, jeżeli nie – zamiast niego – specjalną deskę z funkcją bidetu.

Na stronie strefalazienek.pl – Axel Doto i nie tylko.

Jeśli w pobliżu miski ustępowej znajduje się umywalka, nie ma przeszkód by wyposażyć ją w baterię z dodatkową rączką prysznicową (tak zwaną bidetową).

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj