Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jacek Sobota | środa, 16 sie, 2017 |

Jaka pogoda do końca wakacji?

Za nami gwałtowne burze i kolejna fala upałów. A przed nami? Jaka pogoda będzie nam towarzyszyć do samego końca wakacji? Czy wrócą jeszcze upalne dni? Czy będzie słonecznie? A może sierpień skończy się chłodno i deszczowo? Sprawdźmy prognozę.

Druga połowa sierpnia nie zapowiada się zimno, wręcz przeciwnie. Będzie ciepło, a nawet bardzo ciepło, ale już bez męczących upałów, ponieważ najgorętszy okres tego roku mamy już za sobą. W najcieplejsze dni miejscami na południu i w centrum termometry pokażą około 30-31 stopni.

Przede wszystkim padać będzie mniej niż w ostatnich tygodniach, a to oznacza, że możemy liczyć wreszcie na większą dawkę promieni słonecznych. Jednak trzeba się liczyć z burzami, które przechodzić będą w drugiej połowie tygodnia i w pierwszej połowie kolejnego tygodnia. Znów mogą one być gwałtowne, choć wszyscy mamy nadzieję, że już nie tak bardzo, jak ostatnio.

Poniedziałek, 14 sierpnia:

Dawno nie mieliśmy tak słonecznego początku tygodnia w całym kraju jednocześnie. Nigdzie nie powinno padać, na niebie będzie niewiele chmur, a temperatura oscylować będzie na poziomie tzw. komfortu termicznego. Wprost idealna pogoda na aktywność na świeżym powietrzu.

Wtorek, 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego):

Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zapowiada się słonecznie, sucho i ciepło. W innych krajach w najważniejsze uroczystości państwowe modyfikuje się pogodę, aby nie padał deszcz. U nas nie będzie trzeba, bo aura będzie wyśmienita. Będzie sprzyjać zarówno wycieczkom po łonie przyrody, jak i paradzie wojskowej oraz uroczystościom kościelnym.

Środa, 16 sierpnia:

W połowie tygodnia pogoda zacznie się psuć. We wschodniej połowie kraju będzie jeszcze słonecznie i gorąco, jednak w zachodniej połowie zachmurzy się i zacznie padać oraz grzmieć. Uprzedzamy, że burze mogą być gwałtowne.

Czwartek, 17 sierpnia:

Burzowy front będzie w dalszym ciągu wędrować z zachodu na wschód kraju, przynosząc lokalne burze z ulewnym deszczem, a miejscami także gradem i porywistym wiatrem. Zjawiska mogą powodować szkody. Temperatura będzie spadać z poziomu około 30 stopni do 20 stopni.

Piątek, 18 sierpnia:

Bez zmian w pogodzie, na wschodzie cieplej, na zachodzie chłodniej. Wszędzie natomiast przelotne opady i deszcze, miejscami intensywne. Zachowajcie ostrożność.

Sobota, 19 sierpnia:

Początek weekendu zapowiada się nieprzyjemne, ponieważ będzie padać i grzmieć. Burze w dalszym ciągu mogą być silne i stwarzać zagrożenie. Temperatura będzie mocno zróżnicowana, od zaledwie 18 stopni na zachodzie do niemal 30 stopni na wschodzie.

Niedziela, 20 sierpnia:

Jednak weekend zakończy się ładnie, przynajmniej na większym obszarze kraju. Będzie gorąco.

Poniedziałek, 21 sierpnia:

Na początku tygodnia znów czeka nas fala burz, które najsilniejsze będą na południu.

Wtorek, 22 sierpnia:

Burzowo na wschodzie, południu i w centrum, tam też najgoręcej, do 30 stopni. Najładniej będzie na północnym zachodzie, bez deszczu i słonecznie.

Środa, 23 sierpnia:

W połowie tygodnia zdecydowanie więcej błękitnego nieba.

Czwartek, 24 sierpnia:

To będzie początek dłuższego okresu pogodnej, suchej i ciepłej aury, na którą wszyscy czekamy.

Piątek, 25 sierpnia:

Mnóstwo słońca i przyjemnie ciepło. Czego chcieć więcej w sierpniu?

Sobota, 26 sierpnia:

Bezkresny błękit nieba i temperatura w okolicach 25 stopni. Cudownie.

Niedziela, 27 sierpnia:

Cały weekend bezchmurny i bardzo ciepły. Uroczy koniec wakacji.

Poniedziałek, 28 sierpnia:

Ostatnie dni sierpnia miną pod znakiem pogodnego wyżu. Lepiej wakacje chyba nie mogą się skończyć. Aż prosi się o wypoczynek na świeżym powietrzu.

Napisano przez Jacek Sobota opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Jacek Sobota

Kapitan żeglugi wielkiej zawsze "pochłonięty" morzem i wszystkim co z tym związane. Autor wielu publikacji związanych z polską żeglugą morską oraz ekspert w dziedzinie prognozowania pogody.

Skomentuj