Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 22 sty, 2017 | 1 Komentarz

Jaki wózek dziecięcy polecam?

Nowoczesny. Myślę, że Anex Sport jest absolutnie zgodny ze współczesnymi trendami, ale nie tylko designerskimi. Rodzice są coraz bardziej świadomi a firmy produkujące wózki, coraz dokładniej ich słuchają. To najważniejsze czynniki sprzyjające postępowi w świecie wózków dziecięcych!

Dlaczego nowoczesny wózek jest najlepszy?

Duże pompowane koła, lepiej trzymają się wybojów w terenie i dobrze amortyzują wstrząsy. Trzeba tu zaznaczyć, że ważna jest technika prowadzenia wózka. W przypadku małych przednich kół, większość czynności w terenie miejskim (krawężnik, schody, wejście do autobusu/tramwaju) należy wykonywać tyłem, czyli najpierw wejść samemu a potem trzymając za rączkę od strony dużych kół wciągnąć wózek. Poruszanie się po schodach też jest ważne i można to robić bez noszenia wózka. Bardzo dobrze pokazał to rehabilitant Paweł Zawitkowski – filmiki są dostępne w internecie.

Skrętne koła z możliwością blokowania, sprawdzą się w każdych warunkach, zapewniając opiekunowi lepsze możliwości manewru a dziecku bezpieczeństwo, np. w autobusie, czy na górce.

Nowoczesny wózek jest składany, mieści się w szafie, kącie domu, między meblami. Nawet przy małej powierzchni mieszkania można go łatwo złożyć i schować.

Nowoczesne wózki mają opinie ciężkich. Są jednak wózki z przełomu wieku, które same w sobie spacerówki ważyły 16kg. W porównaniu do nich, współczesne wózki są odchudzone o połowę. Na wagę wózka składa się nie tylko materiał z jakim jest wykonany, ale też to, co bierzemy ze sobą na spacer, ile waży dziecko i jak często musimy z tym wózkiem chodzić, gdy np. nie mamy wózkowni przy klatce lub sami zdecydujemy wózka tam nie zostawiać.

Dzięki łatwo składanej konstrukcji, ich obsługa jest prosta, choć wymaga początkowo nabycia wprawy. Najnowsze wózki działają na klik lub mogą być obsługiwane nawet jedną ręką. Tyczy się to składania, rozkładania ale też prowadzenia wózka w terenie miejskim. Metoda na klik pozwala obsługiwać wózek mama, które z założenia mają mniejszą siłę fizyczną, niż ojcowie. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu nie muszą się szarpać.

Wózki wielofunkcyjne mają regulowane pasy, wkładki pomniejszające siedzisko dla najmłodszych pasażerów. Barierki do zamontowania, jeśli dziecko lubi się trzymać. Wszystko po to, by było bezpieczne i siedziało wygodnie.

Zawsze sprawdzaj, czy wózek ma atesty, szczególnie gdy rozważasz kupno zestawu wraz z fotelikiem-nosidełkiem. Sprawdź, jeśli kupujesz w sklepie – hurtowni, jak głośno wózek się składa i rozkłada. Przyjrzyj się elementom plastikowym, czy nie będą skrzypiały w przyszłości, czy się nie poluzują.

Zawsze wybór wózka zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Nic nie szkodzi jednak, aby zacząć przeglądanie od wózka Anex Sport.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Mila
    czwartek, 1 cze, 2017, 11:10:20 |

    My zdecydowaliśmy się na model Vicco Adamex, bardzo fajny, lekki wózek z podwójnym amortyzatorem oraz daszkiem, który skutecznie chroni przed słońcem albo wiatrem.

Skomentuj