Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 28 mar, 2017 | 1 Komentarz

Koniec ptasiej grypy

Wojewoda Wielkopolski wydał rozporządzenie uchylające dokumenty wydane 7 i 13 lutego br. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

ptasia grypa teren zakazny

Wcześniejsze rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego zostały wydane w związku z wystąpieniem na terenie województwa wielkopolskiego ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w gospodarstwach położonych w miejscowościach Witobel oraz Bolesławiec.

W trakcie kontroli wykonanych w gospodarstwach utrzymujących drób nie stwierdzono podejrzenia grypy ptaków. W związku z upływem wymaganego czasu (co najmniej 30 dni, licząc od dnia zakończenia wstępnego czyszczenia i odkażania ogniska) – na wniosek wojewódzkiego lekarza weterynarii – wcześniejsze rozporządzenie zostaje uchylone.

Rozporządzenie – pdf

Jednocześnie Burmistrz Gminy Mosina informuje, że wydanie ww. rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego dotyczący zniesienia obszarów zagrożonych w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków w miejscowości Bolesławiec oraz Witobel nie znosi zakazów i nakazów wprowadzonych na terenie całego kraju Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy.

ptasia grypa - znak ostrzegawczy

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.1/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    środa, 29 mar, 2017, 21:45:46 |

    No to do następnego razu…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo