Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 6 lip, 2017 | komentarze 2

„Lato w teatrze” po raz kolejny w Mosinie!

Z przyjemnością informujemy, że już niebawem w Mosinie odbywać się będą warsztaty z cyklu „Lato w teatrze”. Projekt „Mosińska Rzeczpospolita Dziecięca” realizowany jest przez Grupę Inicjatywną Baranówko.

Koncepcją pomysłu jest połączenie rzeczywistości historycznej (Mosina jako stolica Polski) i współczesnej miasta (dźwięki, obrazy, rozmowy itp.) w oparciu o wybrane fragmenty dwóch dzieł dla dzieci: ” Króla Maciusia I” J. Korczaka i ” Duni” Rose Lagercrantz. Założeniem jest, aby dzieci aktywne twórczo mogły się zmieniać, uczyć oraz współtworzyć dorosłość (Maciuś szybko zostaje królem, musi sobie poradzić, ma wiele problemów i pytań). Dzięki Duni odkryją nowe przestrzenie (Dunia idzie do szkoły, poznaje ludzi i otoczenie, samo znaczenie słowa Dunia: „świat”).

Z procesem twórczym, zabawą teatralną dzieci wyjdą do mieszkańców Mosiny. Zadadzą pytania, będą nagrywać epizody z życia Mosiny, zainicjują prowokacje artystyczne mające na celu włączenie do działań osoby w różnym wieku. Powstanie manifest, etiuda oraz baza pod wspólnie zbudowany scenariusz, który będzie interpretacją rzeczywistości zaobserwowanej przez dzieci.

Projekt realizowany będzie w dniach od 10 do 30 sierpnia w Mosińskim Ośrodku Kultury. Pokaz finałowy odbędzie się w dniu 28 i 29 sierpnia o godzinie 17. 00 w Mosińskim Ośrodku Kultury – dzieci wzbogacą go scenografią i filmem wykonanym metodą poklatkową.

Warsztaty prowadzone będą przez wyjątkowe osoby.

Więcej na ten temat na stronie :

http://gib.org.pl/lato-w-teatrze-2017/osoby-prowadzace/

Formularz rekrutacyjny dla zainteresowanych zgłoszeniem udziału znajduje się pod linkiem:

http://gib.org.pl/lato-w-teatrze-2017/

W tegorocznej edycji programu weźmie łącznie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

więcej informacji na: www.gib.org.pl, www.latowteatrze.pl.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Daria
    sobota, 8 lip, 2017, 14:10:47 |

    Bardzo fajne zajęcia. W zeszłym roku moje dziecko w nich uczestniczyło. Świetna sprawa

  • środa, 26 lip, 2017, 11:14:13 |

    Wg mnie świetny pomysł.

Skomentuj