Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 24 paź, 2017 |

Leasing a wynajem długoterminowy

Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy – w obu przypadkach otrzymujemy samochód (lub samochody), z których możemy korzystać, ale wcale nie są nasze. Jeśli już się na to decydujemy, to wykorzystujemy pojazdy głównie w celach zawodowych, ale też nikt nam nie zabroni wykorzystać ich w celach osobistych. Dopiero dokładnie się przyglądając, możemy zobaczyć różnicę między leasingiem a wynajmem długoterminowym samochodów osobowych i jak może się to opłacać naszej firmie.

Długość umowy

Pierwszą i najbardziej znaczącą różnicą między tymi usługami jest długość umowy. W przypadku leasingu umowa jest spisywana na kilka lat bez możliwości np. zmiany samochodu. Korzystając z długoterminowego wynajmu, wynająć samochód możemy na dowolnie długi termin, przy czym w każdej chwili możliwa jest zmiana pojazdu np. na pojazd o wyższej klasie lub po prostu nowszy.

Ważne jest też to, że na koniec umowy leasingu należy odkupić od banku samochód. W przypadku wynajmu pojazd cały czas pozostaje w posiadaniu przedsiębiorstwa i wraz z zakończeniem umowy do niego wraca. Nie mamy możliwości odkupienia go, ale z drugiej strony możemy na kolejny okres wybrać sobie inne, lepsze auto. To zdecydowanie lepsza opcja dla firm, której pracownicy muszą być mobilni, a ich środek transportu powinien być najwyższej klasy, które może zapewnić np. wypożyczalnia samochodów Warszawa BEST-RENT, oferująca wynajem długoterminowy na bardzo korzystnych warunkach.

kluczyki

Odpowiedzialność za opłaty

Korzystając z leasingu, jesteśmy odpowiedzialni za ubezpieczenie i wszelkiego rodzaju naprawy w razie przeróżnych usterek czy stłuczek, których w zatłoczonej Warszawie nie brakuje. Mimo tego, że właścicielem samochodu jest bank, my nadal sprawujemy nad nim pieczę i jesteśmy za niego odpowiedzialni.

Zupełnie inaczej sprawa się ma w przypadku długoterminowego wynajmu samochodów – przedsiębiorstwo, które jest właścicielem auta, odpowiada za różnego rodzaju opłaty i naprawy. Najemcy pozostaje tylko płacenie za paliwo i myjnię. Dodatkowo w razie stłuczki, firma wynajmująca pojazd może zapewnić klientowi zapasowy środek transportu.

Zanim zdecydujemy się na jedną z tych usług, warto się zastanowić, na czym nam zależy – na wygodzie użytkowanie samochodu bez większych zmartwień, czy może chcemy po zakończeniu umowy mieć auto na własność, ale od początku za nie odpowiadać.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj