Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 25 sie, 2017 |

„Mam marzenie, marzenie mam…” – dziecięcy teatr w Mosinie

Przypominamy, że w Mosinie trwają warsztaty z cyklu “Lato w teatrze”. Projekt “Mosińska Rzeczpospolita Dziecięca” realizowany jest przez Grupę Inicjatywną Baranówko. Już w poniedziałek pierwszy spektakl finałowy!

„Mam marzenie, marzenie mam…” – Tak zaczyna się piosenka, którą dzieci napisały w ramach przygotowań do spektaklu finałowego wieńczącego dwutygodniową przygodę z Mosińską Rzeczpospolitą Dziecięcą.

warsztaty

Warsztaty Mosińska Rzeczpospolita Dziecięca to wyjątkowy proces twórczy. Każdą zabawę, gest, filmy poklatkowe, odkrywanie historii miejsc czy improwizację wśród mieszkańców z założenia umocowano tak, by w wyniku tego powstał manifest, etiuda oraz baza pod wspólnie zbudowany scenariusz, który stał się interpretacją rzeczywistości zaobserwowanej przez dzieci. W krótkim czasie czternastu dni narodziła się opowieść o dzieciach, spektakl adresowany do wszystkich odbiorców, zarówno małych jak i dużych. Całość prac rozpoczęła się 10 sierpnia br. w Mosińskim Ośrodku Kultury, w ramach programu „Lato w teatrze”, Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego ze środków MKIDN. Uczestnicy warsztatów to 25 dzieci z Gminy Mosina z klas I-VI.

w trakcie pracy

28 i 29 sierpnia odbędą się spektakle finałowe. Będzie to okazja do zobaczenia teatru, który z pewnością odbiega od tradycyjnych o nim wyobrażeń, dostrzeżenia, jak bardzo kreatywne, wrażliwe są dzieci i jak potrafią postrzegać i tworzyć rzeczywistość, która je otacza.

Więcej na temat warsztatów już wkrótce w najnowszym wydaniu Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej, dziś natomiast serdecznie zapraszamy do udziału w przedstawieniu!

Projekt “Mosińska Rzeczpospolita Dziecięca”

Projekt “Mosińska Rzeczpospolita Dziecięca”

zaproszenie na spektakle finałowe

(wykorzystano fragment artykułu Doroty Lisiak – całość publikujemy w numerze wrześniowym)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj