Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 3 kwi, 2017 | komentarzy 8

Mosińskie Spoty Samochodowe: Otwarcie sezonu 2017

W ten pierwszy, ciepły kwietniowy weekend mieliśmy przyjemność gościć na imprezie dla prawdziwych pasjonatów czterech kółek. Mowa oczywiście o Mosińskich Spotach Samochodowych.

Otwarcie sezonu motoryzacyjnego 2017

1 kwietnia mosińskie targowisko w całości zostało zapełnione samochodami. Impreza pełna była „pozytywnych ludzi, hałasu, spalin i wszystkiego co w motoryzacji jest piękne”.

Pojawiło się kilka znanych motoryzacyjnych grup, były to m.in:
– JDM Poznań
– BMW-Klub-Poznan
– Black Street Team BST-Kościan
– Black Cat Classic Car Garage
– Street Misfits
– Klub Miłośników BMW Kórnik-Bnin
– Auto Mania Poznań

W szczytowym momencie spotkania było ponad 200 samochodów. Dzięki sprzyjającej pogodzie wielu mieszkańców Mosiny – w różnych grupach wiekowych – także pojawiło się na płycie targowiska.

Nie zabrakło również straży pożarnej, a dokładnie ekipy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina, która oprócz pokazów sprzętu, fotografowała też całą imprezę z drona:

Mosińskie Spoty Samochodowe - zdjęcie z drona

Mosińskie Spoty Samochodowe – zdjęcie z drona Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Mosińskie Spoty Samochodowe to spotkania w gronie miłośników motoryzacji – organizowane przez ludzi z pasją i entuzjazmem, jednocześnie z zachowaniem wszelkich wymogów (zgody władz miasta, policji itp.). Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie bezpiecznej jazdy. Organizatorzy starają się przekazywać młodym kierowcom, by nie przeceniali swoich możliwości i byli ostrożni na drodze. Chcą też zainteresować innych motoryzacją, bezpieczeństwem na drodze, czy po prostu robieniem czegoś pożytecznego.

Mosińskie Spoty Samochodowe - fot. Race&stance Wolsztyn

Mosińskie Spoty Samochodowe – fot. Race&stance Wolsztyn

W tym roku MSS organizują też podczas Dni Mosiny zjazd zabytkowych samochodów, podczas którego będzie można obejrzeć klasyczne auta. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. Z racji, że coraz więcej osób przyjeżdża na kolejne spoty możemy spodziewać się tłumów i kolejnej bardzo udanej imprezy.

Więcej o Mosińskich Spotach Samochodowych: „Łączymy ludzi i działamy”

Mosińskie Spoty Samochodowe - fot. Race&stance Wolsztyn

Mosińskie Spoty Samochodowe – fot. Race&stance Wolsztyn

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (8)

 • mieszkaniec
  poniedziałek, 3 kwi, 2017, 14:53:50 |

  Impreza chyba przerosła oczekiwania nawet organizatorów bo było dużo ludzi. Dobrze zorganizowana, oprócz paru szaleńców na drogach w drodze do spotu obyło się bez niebePiecznych zdarzeń.

 • Stowarzyszenie Mosińskie Spoty Samochodowe
  poniedziałek, 3 kwi, 2017, 15:07:31 |

  Stowarzyszenie już nie pierwszy raz organizuje tego typu imprezę i jest gotowe i bardzo zadowolone z tak dużej liczby uczestników Możemy zapewnić, że z imprezy na imprezę będzie jeszcze lepiej! A co do osób, które dojeżdżaly na spot- my przekazujemy jak wspomniano w artykule, zasady bezpiecznej jazdy, sami praktykujemy to na miejscu spotu jak można było zauważyć, ale nie możemy odpowiadać za wszystkich na drogach. Pozdrawiamy !

 • Gość
  poniedziałek, 3 kwi, 2017, 16:17:32 |

  chevrolet impala – 10/10 !

  • Jj
   poniedziałek, 3 kwi, 2017, 20:35:25 |

   I wesoła Honda z oczoplasem- 9,9

 • Oo
  poniedziałek, 3 kwi, 2017, 20:45:13 |

  No i dobrze, że młodzi nie siedzą w domach przed komputerami tylko wychodzą do świata. Niech ma młodzież jakąś pasje zamiast jak większość żłopać browar i trawkę palić.

 • Many
  poniedziałek, 3 kwi, 2017, 20:49:05 |

  Moim zdaniem zabrakło konkursu na najlepsze auto zlotu. Na pewno wspomniany Impala byłby w czołówce. Fajne też był polskie klasyki zwłaszcza poczciwa syrenka i warszawka.

  • Hela
   wtorek, 4 kwi, 2017, 13:58:11 |

   I jeszcze największego eleganta zlotu.Osobno właścicielka i autko.
   Sama przyjadę!

 • Mark_82
  poniedziałek, 3 kwi, 2017, 21:16:26 |

  Generalnie na zlocie dominował wieś tuning. Taki trochę zlot wieśniaków w golfach… Na szczęście były też samochody bardzo ładnie zrobione, a nawet perfekcyjnie odrestaurowane i liczę, że na następnych spotach takie właśnie będą dominować. Z właścicielami tych ostatnich można było zamienić słowo i dowiedzieć się czegoś ciekawego o motoryzacji – widać, że oni naprawdę to kochają i nie zajmują się tym po to by wyrywać młode siksy. Nic by się też nie stało gdyby połączyć zlot samochodowy ze zlotem motocyklowym – np. na parkingu obok chlebowego pieca było sporo miejsca.

Skomentuj