Nowa Dacia Jogger Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | piątek, 28 lip, 2017 |

Planszówki w Mosinie

Za oknem deszczowo. W taką pogodę najlepiej jest… zagrać w planszówki. Znamy idealne miejsce i prawdziwych fachowców od gier planszowych. Przedstawiamy relację Kuby z minionego spotkania i zachęcamy do gry!

W naszej małej ojczyźnie dzięki staraniom kilku zapaleńców i miłośników gier planszowych co i rusz odbywają się przeróżne wydarzenia, zarówno te mniejsze jak i większe, związane właśnie z planszówkami. Nie inaczej było i tym razem, czyli 15 lipca, kiedy to Karolina i Kuba z Kreatywnego Domku wraz z prężną ekipą Mosińskiego Ośrodka Kultury z panią Alicją na czele oraz przy współudziale Stowarzyszenia Kostka zorganizowali II mosiński Konwent Gier Planszowych. Harce z planszówkami rozpoczęła ekipa „Kostki” prezentując gry skierowane do najmłodszych odbiorców. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie gry w wersji XXL, co nie powinno dziwić – m.in. wielkie „Pędzące Żółwie” zawsze robią spore wrażenie. W godzinach wieczornych rozpoczął się regularny konwent z mnóstwem gier dla graczy w każdym zasadniczo wieku. Zresztą to jest właśnie wielka zaleta gier planszowych – integracja ludzi różnych pokoleń, zainteresowań czy właśnie wieku.

Dodatkowo ekipa Kreatywnego Domku zorganizowała eliminacje do Mistrzostw Polski w dwie naprawdę zacne gry, czyli „Domek” wydawnictwa Rebel oraz „Sabotażystę” wydawnictwa G3. Należy tu nadmienić, że w „Sabotażystę” były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Świata.
Dodatkowo każdy gracz miał okazję poznać i zapisać się do Ligi Gier Planszowych, gdzie przez cały rok gracze dzielnie walczą przy planszy o punkty. Warto jeszcze wspomnieć, że organizatorzy zademonstrowali mnóstwo gier, w tym kilkanaście rynkowych nowości.

Czas przeznaczony na konwent minął nadspodziewanie szybko. Na pocieszenie można tylko powiedzieć, że mamy szczęście, mając w swoim mieście takie troszkę magiczne miejsce, do którego można przyjść na któreś ze spotkań przy planszówkach i przy kawie oraz w fajnej atmosferze pograć z innym w gry planszowe. Mowa oczywiście o Kreatywnym Domku z jego kilkuset grami w bibliotece.

Na koniec dodamy jedną ważną rzecz… śledźcie ich choćby na facebooku, bo jak wieść niesie, znów szykują jakieś zmiany… a u nich zmiany to zawsze mnóstwo radochy dla innych.

Do zobaczenia przy planszy…

Kuba C.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Wywiad, reportaż

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj