Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | piątek, 24 mar, 2017 | komentarze 3

Nowy pomysł mosińskich władz?

Efekty prac modernizacyjnych, przeprowadzanych na dworcu kolejowym w Mosinie, już są widoczne. A to jeszcze nie koniec zmian. Wszystko wskazuje na to, że dworzec i jego otoczenie zmieni się znacząco.

W poniedziałek, 20 marca br., doszło do spotkania władz Mosiny z przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych oraz posłem Bartłomiejem Wróblewskim. Tematem spotkania było przedłużenie przejścia kolejowego przy dworcu w Mosinie, a także – w przyszłości, z myślą o kolei metropolitalnej  – połączenie dwóch części miasta.

spotkanie burmistrzów gminy Mosina i posła Bartłomieja Wróblewskiego z przedstawicielami PLK

spotkanie burmistrzów gminy Mosina i posła Bartłomieja Wróblewskiego z przedstawicielami PLK

Pomysł zrodził się już w ubiegłym roku podczas rozmów p. posła z mieszkańcami oraz radnymi. Poseł spotkał się w tej sprawie najpierw z władzami PLK, a następnie – już w szerszym gronie – z burmistrzami naszej gminy. Polskie Linie Kolejowe są zainteresowane wsparciem projektu. Przygotowanie projektu technicznego i szczegółów leży natomiast po stronie gminy. Jeśli gmina przedstawi swoją koncepcję, wówczas PLK będzie partycypować w projekcie, a możliwe, że dotyczyć to będzie także kosztów jego realizacji. Pozostaje tylko czekać na decyzje i konkretne posunięcia naszych władz. Czy będą dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców? Co wyniknie z koncepcji? Będziemy śledzić przebieg zdarzeń.

peron na dworcu w Mosinie po modernizacji

peron na dworcu w Mosinie po modernizacji

dworzec kolejowy w Mosinie

dworzec kolejowy w Mosinie

Wasze komentarze (3)

 • Janusz
  poniedziałek, 27 mar, 2017, 12:29:29 |

  Na podstawie dotychczasowych obserwacji działań władz Mosiny w sprawach związanych z koleją do sprawy chyba lepiej podchodzić mocno sceptycznie…….

 • Harold
  środa, 29 mar, 2017, 8:56:59 |

  Nie jest to pomył nowy – inne gminy powiaty poznańskiego sąjuż w trakcie wdrażania tego systemu, a u nas na razie tylko podpatrują – tak samo jak z basenem.

 • Jp
  środa, 29 mar, 2017, 21:59:32 |

  Może w końcu zauważyli że coś trzeba zacząć robić. A nie ściemniać

Skomentuj