Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jan Bylczyński | środa, 21 cze, 2017 | komentarze 2

W Puszczykowie pojedziemy szybciej?

Wygląda na to, że już wkrótce w Puszczykowie ma zniknąć część znaków ograniczenia prędkości.

Z informacji uzyskanych od Starostwa Powiatowego wynika, że w wyniku przeprowadzonych przez urząd kontroli na niektórych drogach w Puszczykowie zostanie zlikwidowana część znaków, głównie tych dotyczących ograniczenia prędkości. Starostwo zastrzega jednak, że w okolicach szkół oraz przedszkoli kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu, gdyż w tych miejscach zostaną postawione nowe ograniczenia. Według starostwa przygotowane zalecenia mają na celu poprawę płynności oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu w mieście.

Jak informują mieszkańcy, którzy wspólnie z urzędnikami kilka lat temu po wnikliwych analizach wytypowali miejsca, w których znajdują się teraz znaki ograniczenia prędkości są w szoku.

Dzięki przeprowadzonym działaniom w Puszczykowie jest bezpiecznie. Niestety, teraz może się to zmienić – mówi jeden z mieszkańców.

Co prawda ostateczna decyzja jeszcze nie zapadała, jednak z Urzędu Miasta w Puszczykowie nie wpłynęły jeszcze żadne sugestie czy zastrzeżenia.

Mieszkańcy, którzy jak doskonale wiemy aktywnie angażują się w rozwój i życie swojego miasta są przekonani, że znaki, które mają zostać usunięte, mają duży wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach miasta i oczekują szybkiej reakcji władz.

Z drugiej strony nie brakuje też głosów, że postawione w ostatnim czasie znaki to tzw. dmuchanie na zimne, i w wielu miejscach ograniczenie prędkości jest bezzasadne i znacznie spowalnia ruch w mieście.

Jak likwidacja ograniczeń wpłynie na bezpieczeństwo ruchu drogowego w Puszczykowie? Zapraszamy do dyskusji.

budowa obiektu handlowego w Puszczykowie ul. Magazynowa

Napisano przez Jan Bylczyński opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Wasze komentarze (2)

 • Many
  środa, 21 cze, 2017, 15:40:51 |

  Czyżby za mało wypadków było w Puszczykowie?
  durna zmiana.

 • Borek
  środa, 21 cze, 2017, 15:42:47 |

  Jeśli analiza została przeprowadzona rzetelnie to jestem za. są w miejsca, w których to już jest naprawdę przesada, a jak wiemy ruch w mieście co raz większy. Przy szkołach OK. Ale w wielu miejscach ograniczenia są trochę przesadzone. Nie jeździmy już maluchami.

Skomentuj