Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | czwartek, 11 maj, 2017 |

Sylwetki naszych artystów: „Ożywić metal” Radosław Senftleben

Znajdująca się w siedzibie redakcji Galeria Lokalnych Twórców powiększa się o nowe dzieła. I nie są to już tylko obrazy, ale także inne, ciekawe prace. Od niedawna podziwiać można metaloplastykę – metalowe postacie i kwiaty zadziwiają delikatnością, jakby na przekór ciężarowi materiału, z którego zostały wykonane.

Radosław Senftleben

Twórcą tych prac jest pan Radosław Senftleben, mieszkaniec okolic Mosiny. Na co dzień pracuje w Aquanecie, zaś po pracy poświęca się obowiązkom domowym i rodzinie. Ma jednak sporo zainteresowań, wśród których jest motoryzacja, sport, malarstwo artystyczne i – metaloplastyka. Jak sam przyznaje, od dziecka lubił rysować, dłubać w drewnie, zacięcie artystyczne zatem zostało (dziś pan Radosław maluje na przykład ozdabiając pokoje dziecięce). W pewnym momencie wpadł na pomysł stworzenia obrazu trójwymiarowego, przeniesienia rysunku na inne tworzywo – metal. I tak zaczęły powstawać pierwsze metalowe prace.

Radosław Senftleben

Radosław Senftleben

Wszystko, co tworzy, powstaje metodą prób i błędów – pan Radosław sam doskonali swój artystyczny warsztat. Lubi nowości i wyzwania. To, co robi, jest trudne i pracochłonne, sprawia mu jednak ogromną przyjemność. Jest nią chęć tworzenia czegoś oryginalnego, pokazania, że metal można ożywić, sprawienia radości także innym osobom z otoczenia (większość prac to prezenty zrobione dla rodziny i znajomych oraz z okazji różnych wydarzeń z jego życia).

metaloplastyka - róża

Prace Pana Radosława

Przez cztery lata doskonalenia swojego warsztatu pan Radosław zdobył już niemałe doświadczenie – tym cenniejsze, że wypracowane samodzielnie. Ten silny, postawny mężczyzna z dużą skromnością przedstawia swoje prace. Osiągnięć jeszcze nie mam – mówi – ale uśmiechy nowych właścicieli to już coś. Patrząc na to, z jakim zaangażowaniem realizuje swoje pasje, śmiało można powiedzieć, że osiągnął już bardzo wiele. Jest przy tym wdzięczny rodzinie, najbliższym, znajomym – wspierają go oni we wszystkich pomysłach i pomagają w spełnianiu marzeń.
Życzymy panu Radosławowi spełnienia wszystkich planów i najskrytszych nawet artystycznych pragnień. A wszystkich zapraszamy do oglądania jego prac w naszej galerii.

Skomentuj