T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Marta Mrowińska | czwartek, 9 mar, 2017 | komentarze 2

Samoobrona z Dniem Kobiet w tle

8 marca był dniem szczególnym, nie tylko ze względu na obchodzone święto kobiet. Gminne Centrum Informacji, we współpracy z Klubem Sportowym Shootboxer z Puszczykowa, zaprosiło panie z terenu gminy Mosina do udziału w bezpłatnych warsztatach samoobrony. Były to pierwsze z cyklu zajęć, które odbywać się będą w kolejnych miesiącach (następne edycje przeznaczone są także dla panów).

Zajęcia z KS Shootboxer z Puszczykowa

Warsztaty poprowadził Łukasz Szulc, wielokrotny mistrz Polski w różnych odmianach kick-boxingu, między innymi posiadacz tytułu Zawodowego Mistrza Polski w formule K-1 rules i tytułu Międzynarodowego Mistrza Łotwy w formule low-kick. Towarzyszył mu Paweł Kucharski.

prowadzący warsztaty: Łukasz Szulc i Paweł Kucharski

prowadzący warsztaty: Łukasz Szulc i Paweł Kucharski

W zajęciach wzięło udział trzynaście kobiet. W krótkiej części teoretycznej prowadzący wyjaśnili główne zasady, których warto przestrzegać mówiąc o samoobronie. Mówili przede wszystkim o unikaniu miejsc i sytuacji zagrożenia jako najskuteczniejszym sposobie obrony (gdy uda się uniknąć takiej sytuacji, nie jesteśmy narażeni na dalsze niebezpieczeństwo). Podkreślali, że jeżeli już znajdziemy się w sytuacji zagrażającej naszemu bezpieczeństwu, ważne jest unikanie konfrontacji, bezpośredniego kontaktu z napastnikiem. W ostateczności możemy użyć różnych przedmiotów do naszej obrony, np. torebki, kluczy, parasolki itp. A gdy te sposoby nie pomogą, bronimy się używając swojego ciała – tutaj pomocne będą proste, ale skuteczne techniki. I tego właśnie uczyły się uczestniczki warsztatów.

nauka prostych ciosów

nauka prostych ciosów

Proste uderzenia, kopnięcia, ciosy, sposoby obrony przed atakiem nożem czy inną bronią – to tylko niektóre z ćwiczeń. Całość przeprowadzona została w formie aktywnej, atrakcyjnej, z fachowymi komentarzami i wyjaśnieniami prowadzących, którzy dbali o to, by wszystkie techniki były wykonywane prawidłowo i z zachowaniem bezpieczeństwa. Z całą pewnością można stwierdzić, że projekt, dofinansowany ze środków Gminy Mosina, zalicza się do udanych przedsięwzięć – pozostaje tylko mieć nadzieję, że uda się uniknąć w przyszłości sytuacji zagrażających naszemu bezpieczeństwu, w przypadku jednak, gdy taka się pojawi – że nabyte umiejętności pozwolą na skuteczną obronę.

nad techniką wykonywania ćwiczeń nieustannie czuwali trenerzy

nad techniką wykonywania ćwiczeń nieustannie czuwali trenerzy

warsztaty samoobrony z Klubem Sportowym Shootboxer

warsztaty samoobrony z Klubem Sportowym Shootboxer

Przypominamy, że kolejne zajęcia odbędą się w terminach: 5 kwietnia, 10 maja, 7 czerwca, 6 września, 4 października. Zgłoszenia przyjmowane są w Gminnym Centrum Informacji.

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Wasze komentarze (2)

 • Jm
  czwartek, 9 mar, 2017, 21:32:50 |

  Super sprawa zwłaszcza że ulice nie są tak do końca bezpieczne.

 • czarna kawa
  niedziela, 12 mar, 2017, 21:39:24 |

  takie zajęcia powinny być obowiązkowe w każdym zakładzie pracy i w szkole tak samo jak pierwsza pomoc

Skomentuj